pless.pl

Zdrowie

 • 2 grudnia 2022
 • wyświetleń: 396

Liposukcja laserowa Warszawa

Materiał partnera:

Liposukcja laserowa to nieinwazyjna, bezpieczna oraz nowoczesna metoda redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

liposukcja laserowa warszawa


Jest to ciekawa alternatywa dla zabiegu liposukcji klasycznej, która mimo wyższej ceny cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Liposukcja laserowa jest przeznaczona dla osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową w wyznaczonym obszarze, na który nie działają diety ani aktywność fizyczna. Zabieg poprawia również kondycję skóry, dzięki czemu staje się ona rozświetlona, jędrna i sprężysta.

Liposukcja laserowa - na czym polega?Liposukcja laserowa to metoda pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc ciała pacjenta oraz modelowanie sylwetki. Jest to nieinwazyjny zabieg, który pozytywnie wpływa na kondycję skóry, poprawia jej wygląd, odmładza i regeneruje.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, trwa od 60 minut do dwóch godzin. Podczas przeprowadzania zabiegu liposukcji laserowej, lekarz (chirurg) wykonuje niewielkie nacięcie, przez które wprowadza kaniule ze światłowodami. Umieszcza je w miejscu, w którym obecna jest nadmierna tkanka tłuszczowa. Nacięcie wykonane przez lekarza jest małych rozmiarów i wykonane tak, by blizna była niewidoczna. Promieniowanie lasera rozgrzewa komórki tłuszczowe co w konsekwencji powoduje rozerwanie błon komórek tłuszczowych. Cała zawartość komórek tłuszczowych pod wpływem wysokiej temperatury przemienia się w stan płynny, który jest odsysany podczas trwania zabiegu. Część płynu wydobywającego się z pękniętych błon komórek tłuszczowych jest wchłaniania podczas procesów metabolicznych. Po kilku dniach, w naturalny sposób płyny zostają wydalone z organizmu.

Liposukcja laserowa - wskazaniaLiposukcja Warszawa to zabieg, który jest stosowany, aby pozbyć się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej z miejsc, które nie są podatne na dietę czy aktywność fizyczną. Zabieg ten pozwala na modelowanie ud, kolan, ramion, twarzy, talii, brzucha a także innych części ciała. Liposukcja laserowa może być wykorzystana w przypadku, gdy pacjent zmaga się z

 • Asymetrią ciała
 • Podwójnym podbródkiem
 • Otyłością brzuszną
 • Miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej


Liposukcja laserowa może być również zastosowana, gdy pacjent chce wymodelować swoją sylwetkę, okolice ud, kolan, łydek oraz innych miejsc, w których występuje zbędna tkanka tłuszczowa.

Liposukcja laserowa - przeciwwskazaniaNa samym początku warto podkreślić, że liposukcja laserowa jest zabiegiem przeznaczonym dla osób szczupłych, które chcą wymodelować pewne obszary swojego ciała. Celem liposukcji laserowej nie jest likwidowanie tkanki tłuszczowej z całego organizmu, a tylko z jego wybranych partii. Liposukcja laserowa nie jest metodą odchudzania. Nie jest to zabieg przeznaczony dla osób otyłych, borykających się ze znaczną nadwagą.

Przeciwwskazania • Cukrzyca
 • Przewlekła niewydolność nerek
 • Przewlekła niewydolność wątroby
 • Padaczka
 • Niedoczynność tarczycy
 • Nadczynność tarczycy
 • Stwardnienie rozsiane
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Ciąża


Liposukcja laserowa - efektyEfekty liposukcji laserowej dostrzec można już po zakończonym zabiegu. Pełny obraz i rezultat zabiegu będzie widoczny po okresie około trzech miesięcy od wykonania liposukcji laserowej. Jest to czas, w którym organizm pozbywa się emulsji tłuszczowej a także regeneruje się po zabiegu liposukcji laserowej.

Podczas przeprowadzania zabiegu liposukcji laserowej zawartość komórek tłuszczowych przechodzi w stan płynny oraz pobudzane są komórki odpowiadające za produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra zostaje odmłodzona, poprawia się jej sprężystość oraz jędrność.

Podczas wykonywania zabiegu, na skutek promieniowania laserowego zamykane są drobne naczynia krwionośne, redukuje to ryzyko wystąpienia powikłań, hamuje powstawanie tzw. pajączków. Zamknięcie drobnych naczyń krwionośnych likwiduje również zasinienia skóry, powstawanie obrzęku czy dolegliwości bólowych.

Liposukcja laserowa - przygotowanie do zabieguPrzed przystąpieniem do wykonywania zabiegu odbywa się konsultacja z lekarzem. Podczas konsultacji zadaniem specjalisty jest ustalenie, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu liposukcji laserowej. Jeżeli pacjent kwalifikuje się do zabiegu, lekarz wraz z pacjentem, ustala w którym obszarze ciała zabieg zostanie przeprowadzony.

Liposukcja laserowa - postępowanie po zabieguLiposukcja laserowa to nieinwazyjny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po przeprowadzonym zabiegu powinno unikać się podejmowania wysiłku fizycznego przez okres dwóch tygodni. Liposukcja laserowa to bezpieczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, która już tego samego dnia pozwala wrócić do wykonywania aktywności zawodowej. Zaleca się jednak czujność oraz monitorowanie własnego stanu zdrowia.

Liposukcja laserowa - cenaCena zabiegu liposukcji laserowej uzależniona jest od miejsca wykonywania zabiegu, obszaru ciała a także zaawansowania procedury. Koszt liposukcji laserowej waha się od 2000 zł do 10000 zł.

Zabieg liposukcji laserowej nie jest refundowany przez NFZ, oznacza to, że za liposukcję laserową musimy zapłacić z prywatnych pieniędzy.

Liposukcja laserowa - usuwanie drugiego podbródkaZabieg liposukcji laserowej przeprowadzany w celu usunięcie drugiego podbródka wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po około 20-30 minutach od podania znieczulenia, w okolice podbródkową i kątów żuchwy zostaje wprowadzony światłowód. Lekarz wykonujący zabieg za pomocą kaniuli wraz ze światłowodem porusza się w tkance podskórnej. Sam zabieg trwa mniej więcej 20 minut, jednak całość ze znieczuleniem trwa około 60 minut. Podczas przeprowadzania zabiegu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych. Pierwsze efekty zabiegu usunięcia drugiego podbródka są widoczne zaraz po ustąpieniu obrzęku, co zazwyczaj następuje po okresie od 4 do 6 tygodni. Efekt liposukcji laserowej utrzymuje się przez lat.

Po zabiegu lekarz zakłada opatrunki w miejscu wprowadzenia kaniuli oraz opatrunki uciskowe. Do czasu wygojenia się ran, należy smarować je dwa razy dziennie maścią z antybiotykiem oraz zakładać jałowe opatrunki. Okres gojenia się ran to około 7 dni. Opatrunki uciskowe przez tydzień od zabiegu liposukcji laserowej należy nosić przez całą dobę. Przez kolejne siedem dni opatrunek uciskowy należy zakładać tylko na noc. Zaleca się by po pięciu dniach od przeprowadzenie zabiegu zacząć stosować masaże limfatyczne, spowoduje to zmniejszenie obrzęku. W razie dolegliwości bólowych należy stosować doustne leki przeciwbólowe.

Przeciwwskazania do wykonania liposukcji laserowej w celu usunięcia drugiego podbródka to:

 • Choroby autoimmunologiczne
 • Ciąża
 • Okres karmienia
 • Choroby nowotworowe
 • Inwencja w miejscu wykonywania zabiegu
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • Wypełnienie kwasem hialuronowym mniej niż 4 tygodnie przed zabiegiem liposukcji laserowej


Powikłania i skutki uboczne, które mogą wystąpić po przeprowadzeniu zabiegu liposukcji laserowej w celu usunięcia drugiego podbródka. Są to między innymi zakrzepica, obrzęk, zaczerwienienia skóry w miejscu wykonywania zabiegu, dolegliwości bólowe, porażenie nerwów, siniaki, blizny, czy poparzenia skóry.