pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2021

Różowe skrzyneczki pojawiły się w szkole w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Jankowicach" podaj

W szkole podstawowej w Jankowicach w damskich toaletach zawisły różowe skrzyneczki wypełnione środkami higienicznymi, które są dostępne nieodpłatnie dla każdej uczennicy w potrzebie.

Reklama

Różowe skrzyneczki zakupione zostały ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców, a inicjatorkami akcji były dziewczęta z klasy 8a, działające w Szkolnym Samorządzie. Szkoła planuje sukcesywne uzupełnianie środków higienicznych. Jeśli ktoś będzie chciał się nimi podzielić, może samodzielnie wkładać je do skrzyneczek.

Różowa skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający wykluczeniu menstruacyjnemu. Już ponad 3 tysiące skrzyneczek znalazło się w szkołach oraz innych placówkach. Celem programu Różowa skrzyneczka jest również zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w tym zakresie.

Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Jankowicach" podaj