pless.pl

Zdrowie

  • 24 listopada 2022
  • wyświetleń: 227

Kiedy warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną do siedzenia?

Materiał partnera:

Poduszki ortopedyczne sprawdzają się nie tylko w przypadku stwierdzonych schorzeń, ale również jako profilaktyka zdrowego kręgosłupa przy pracy siedzącej. Dowiedz się, czy poduszka ortopedyczna jest dla Ciebie.

poduszka ortopedyczna do siedzenia
fot. Adobe Stock


Czym jest poduszka ortopedyczna do siedzenia?Poduszka ortopedyczna do siedzenia pomaga poprawić postawę i zwiększyć komfort kręgosłupa. Specjaliści polecają go wszystkim, którzy spędzają długie godziny w pozycji siedzącej: np. ucząc się czy pracując. Poduszki do siedzenia dostosowane są zarówno do potrzeb dorosłych, jak i dzieci.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia dzieli się na poduszki wspierające lędźwie (do montowania na oparciu), półwałki lędźwiowe, kliny ortopedyczne, okrągłe poduszki z pianki, okrągłe poduszki sensoryczne z tworzyw sztucznych i ortopedyczne nakładki na fotel samochodowy. W każdej z tych kategorii poduszki ortopedyczne do siedzenia są zróżnicowane pod względem rozmiarów i kształtów: dlatego każdy jest w stanie dopasować poduszkę idealnie odpowiadającą na jego potrzeby zdrowotne.

Dla kogo przeznaczone są poduszki ortopedyczne?Poduszki ortopedyczne przeznaczone są w szczególności dla tych, którzy dużo siedzą: niezależnie od tego, czy mają stwierdzone wady postawy i czy cierpią na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Profilaktyka zdrowia kręgosłupa zakłada wdrażanie dobrych nawyków każdego dnia: dzięki temu z mniejszym prawdopodobieństwem rozwiną się dysfunkcje i deformacje poszczególnych odcinków kręgosłupa.

Oprócz tego poduszki ortopedyczne są niezbędne, aby uczyć się prawidłowej postawy w pozycji siedzącej, gdy cierpimy z powodu chronicznych bólów kręgosłupa, w szczególności odcinka lędźwiowego, który poduszki pozwalają odciążyć. Poduszki ortopedyczne są idealnym rozwiązaniem również dla osób po operacjach hemoroidów lub chorujących na tę nawracającą dolegliwość. Dzięki odpowiedniemu kształtowi nie uciskają odbytu i umożliwiają wygodne siedzenie.

Poduszki ortopedyczne mogą być także przydatne dla kobiet w ciąży, które zazwyczaj mają problem z zachowaniem odpowiedniej postawy oraz również cierpią z powodu związanych z ciążą hemoroidów.

Z sensorycznych poduszek ortopedycznych do siedzenia (z wypustkami) korzystają często fizjoterapeuci i osteopaci, którzy pomagają w niwelowaniu różnych zaburzeń koordynacji i odczuwania.

Gdzie kupić poduszki ortopedyczne?Dobrej jakości poduszki ortopedyczne dostępne są wyłącznie w specjalistycznych sklepach medycznych i oferujących sprzęt fizjoterapeutyczny. Najwygodniej zatem zamawiać je online, ponieważ nie w każdej miejscowości znajduje się odpowiednio wyposażony sklep. Poduszki ortopedyczne od wyspecjalizowanych dostawców znajdziesz m.in. w medme sklep. Koszt zakupu takiej poduszki nie jest wygórowany: ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych. Tego typu poduszki są trwałe i przeważnie mają ściągany do prania pokrowiec, dzięki czemu jest to wydatek na długie lata. Na koniec warto pamiętać, że poduszki ortopedyczne do siedzenia powinny być używane przez jedną osobę. Chociaż pianka, z której są wykonane, jest plastyczna i powraca do pierwotnego kształtu po ustaniu nacisku, lepiej jest traktować ją jako osobisty element wyposażenia biura.