pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 16 listopada 2022
  • 18 listopada 2022
  • wyświetleń: 5364

Rodzice Florka o wcześniactwie w Pytaniu na śniadanie

O tym jak wygląda ciąża zakończona przedwcześnie, pierwsze chwile po porodzie, codzienność wcześniaka, o tym jakie są konsekwencje i jak bardzo wpływają na życie najmniejszych dzieci, opowiedzieli w czwartek 17 listopada w programie Pytanie na Śniadanie rodzice Florka Francuza z Pszczyny.

Reklama

Florek wraz z mamą w Pytaniu na Śniadanie
Florek wraz z mamą w Pytaniu na Śniadanie · fot. Pomóż Florkowi zobaczyć świat / facebook


- Już 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Według statystyk 1. na 10. dzieci przychodzi na świat przedwcześnie. Pomimo zwiększonej świadomości i dostępności badań te liczby nie maleją, wręcz przeciwnie - rosną - wskazują Żaneta i Maciej Francuz.

Florek Francuz wraz z rodzicami
Florek Francuz wraz z rodzicami · fot. fotografiakarolinastokowy / Instagram


- Wcześniak to nie tylko mały człowiek, który musi podrosnąć. Takie maleństwo narażone jest na ogrom komplikacji o których trzeba mówić. Niegotowy układ nerwowy, niegotowe jelita do podjęcia samodzielnego trawienia, niegotowe płuca do samodzielnego oddechu, zbyt mała waga, zbyt zaburzona termoregulacja. W zasadzie cały organizm i wszystkie organy nie są gotowe. Wcześniaki nie są gotowe na tak szybkie przyjście na świat. Dzięki dostępnym metodom leczenia i dysponowanie nowoczesnym sprzętem jesteśmy w stanie zapewnić wcześniakom jak najlepszy start w tej całej, bardzo ciężkiej i trudnej sytuacji - dodają.

Mieszkańcy Pszczyny pojawili się na antenie TVP 2 o godzinie 10:48. Poniżej post z nagraniem wystąpienia:

Loading...


ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.