pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 4 października 2022
  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 3485

Wielkie zainteresowanie rejestracją dawców szpiku - przedłużenie akcji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Za nami:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją, organizatorzy wraz z Fundacją DKMS postanowili przedłużyć rejestrację potencjalnych dawców szpiku w Pszczynie. Zarejestrować będzie się można w najbliższy poniedziałek, 17 października od godziny 12.00 do 17.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Reklama

Rejestracja dawców szpiku w "Chrobrym"
Rejestracja dawców szpiku w "Chrobrym" - 13.10.2022 · fot. Fundacja DKMS


W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie "bliźniaka genetycznego". Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

Rejestracja dawców szpiku w "Chrobrym"
Rejestracja dawców szpiku w "Chrobrym" - 13.10.2022 · fot. Fundacja DKMS


Rejestracja jest całkowicie darmowa. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka podczas akcji rejestracji 17 października między 12.00 a 17.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, przy ulicy 3 Maja 7.

Kto może zostać dawcą szpiku?Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zarejestruj się podczas akcji rejestracji i pobierz wymaz. Z pobranej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy dawców.

I Ty możesz uratować komuś życie! Akcja rejestracja w Pszczynie!

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj