pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1389

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój walczy o 100 tys. zł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj

Znamy już uczestników VII edycji konkursu EKO HESTIA SPA, w ramach którego nagradzane są polskie uzdrowiska podejmujące kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się aż 9 uzdrowisk, w tym nasze, goczałkowickie, które będą walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Reklama

Statuetka - nagroda w konkursie
Statuetka - nagroda w konkursie EKO HESTIA SPA · fot. SGU RP


Do I etapu tegorocznego konkursu zgłosiły się: Sopot i Ustka (woj. pomorskie), Połczyn-Zdrój (woj. zachodniopomorskie), Rabka-Zdrój i Czarny Dunajec (woj. małopolskie), Goczałkowice-Zdrój (woj. śląskie), Kazimierza Wielka (woj. świętokrzyskie), Gołdap (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Uniejów (woj. łódzkie).

Ufundowana przez ERGO Hestię główna nagroda konkursowa wynosi 100 tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska.

Ważnym elementem tych działań jest też systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności. Ocenie podlegają nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2017-2021. W konkursie zostaną przyznane również nagrody dodatkowe w postaci rocznych ubezpieczeń od szkód środowiskowych.

- Drugi rok z rzędu gmina Goczałkowice-Zdrój bierze udział w ogólnopolskim konkursie EKO HESTIA SPA. Jego celem jest nagradzanie polskich uzdrowisk podejmujących kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Nasza gmina ma się czym pochwalić w tym zakresie. Od lat konsekwentnie realizujemy szereg działań, które mają na celu poprawę jakości powietrza, dbanie o środowisko naturalne oraz poprawę estetyki naszej miejscowości. Rok temu nasze zgłoszenie spotkało się z pozytywnym odzewem komisji konkursowej. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie - komentuje wójt Gabriela Placha.

Loading...


Po wcześniejszej formalnej weryfikacji wniosków Kapituła Konkursu, w której zasiadają przedstawiciele organizatorów oraz eksperci - m.in. pracownicy naukowi PAN, zajmujący się zmianami klimatu oraz wykładowcy akademiccy - specjaliści w zakresie ochrony środowiska - będzie wizytować kolejno wszystkie zakwalifikowane uzdrowiska, aby ocenić jakość i znaczenie zgłoszonych projektów i inwestycji.

W sześciu edycjach konkursu uczestniczyło łącznie 31 polskich uzdrowisk, a dotychczasowi laureaci to: Uniejów, Busko-Zdrój, Inowrocław, Lądek-Zdrój, Latoszyn-Zdrój i Muszyna. Regulamin dopuszcza ponowny start w konkursie po 5-letniej karencji.

Więcej informacje o konkursie, wzory wniosków aplikacyjnych, skład komisji konkursowej można znaleźć na stronie www.sgurp.pl.

Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi jesienią 2022 roku. W tym roku organizatorzy planują też wydanie specjalnego przewodnika po polskich eko-uzdrowiskach, w którym znajdą się uczestnicy i laureaci wszystkich dotychczasowych edycji.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj