pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 25 lipca 2022
  • 27 lipca 2022
  • wyświetleń: 5387

Suszec: nowe miejsce stacjonowania ratowników medycznych

Ratownicy medyczni w lipcu zyskali nową lokalizację stacjonowania - to pomieszczenia Urzędu Gminy Suszec. Dzięki temu szybciej dotrą do potrzebujących.

Reklama

Suszec: nowe miejsce stacjonowania ratowników medycznych - 07.2022 · fot. UG Suszec


Z inicjatywy marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, przy wsparciu wójta Gminy Suszec Mariana Pawlasa oraz dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasza Pacha ratownicy medyczni zyskali nowe miejsce stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W budynku Urzędu Gminy w Suszcu przy ul. Lipowej 1 przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, stacjonuje dwóch ratowników, czyli jeden Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy mają do dyspozycji wyremontowane pomieszczenia, które poprawią ich komfort pracy oraz w pełni wyposażoną karetkę pogotowia.

Ratownicy medycznie dzięki dodatkowej lokalizacji w Suszcu szybciej dotrą do potrzebujących pomocy. To poprawi bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

- W ratownictwie medycznym liczy się czas. Często o ludzkim życiu decydują sekundy. Nowa lokalizacja wpłynie także korzystnie na komfort pracy ratowników. Dziękuję marszałkowi województwa za tę inicjatywę. Jej realizacja jest niezwykle ważna zwłaszcza dla lokalnej społeczności - podkreśla Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

ar / pless.pl
źródło: UG Suszec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.