pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 20 maja 2022
  • 27 maja 2022
  • wyświetleń: 14451

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko prezesa Szpitala Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Katarzyna Michalik została wybrana na stanowisko prezesa zarządu Szpitala Joannitas w Pszczynie.

Reklama

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Do konkursu przystąpiło dwoje kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne i zostali zakwalifikowani do drugiego etapu. Polegał on na rozmowie z kandydatami, którzy musieli wykazać się doświadczeniem w zarządzaniu podmiotami leczniczymi oraz przedstawić koncepcję rozwoju pszczyńskiego szpitala.

W wyniku postępowania konkursowego na stanowisko prezesa Zarządu Szpitala Joannitas w Pszczynie Samorządowa Sp. z o.o. wybrano Katarzynę Michalik, która związana jest z pszczyńskim szpitalem od 2019 r. Wcześniej pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. operacyjnych, a z dniem 1 kwietnia, po rezygnacji poprzedniego prezesa, została powołana na stanowisko prezesa zarządu szpitalnej spółki. Rada Nadzorcza podjęła też decyzję, by w trosce o pełną transparentność, ogłosić konkurs na to stanowisko.

Katarzyna Michalik od wielu lat związana jest ze szpitalnictwem. Pełniła funkcje kierownicze w kilku śląskich szpitalach. Z wykształcenia jest doktorem fizyki medycznej, posiada odpowiednie kwalifikacje do zarządzania podmiotami leczniczymi.

- Profil działalności szpitala odpowiada na podstawowe potrzeby diagnostyczne i terapeutyczne mieszkańców regionu. Chcę, aby placówka była postrzegana jako miejsce bezpieczne, w którym pacjenci uzyskają pierwszą pomoc, diagnostykę oraz konieczną terapię - mówi dr Katarzyna Michalik i dodaje: - Sytuacja ekonomiczna i gospodarcza nie sprzyja prowadzeniu placówek szpitalnych. Przed nami wyzwania, jakie niesie współczesność. Pracujemy zespołowo dla dobra społeczności lokalnej - dlatego prosimy o cierpliwość i doping, wszyscy mamy jeden cel - rozwój naszego szpitala. Jednocześnie dziękuję za zaufanie i deklaruję pełne zaangażowanie i podjęcie wszelkich starań, by szpital mógł działać i się rozwijać, poszerzając swoją ofertę.

- Ze strony Zarządu Powiatu Pszczyńskiego życzymy pani prezes realizacji zamierzeń. Zapewniamy o szerokiej współpracy. Bardzo zależy nam, by pszczyński szpital oferował usługi na wysokim poziomie. Zdajemy sobie sprawę z obiektywnych trudności związanych z nieustabilizowaną sytuacją prawną w ochronie zdrowia. Tym bardziej będziemy wspierać działania pani prezes i całego zespołu szpitala - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj