pless.pl

Reklama

Zdrowie

  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 3893

10 pracowników Pniówka wyszło ze szpitala

Dziewięciu pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej poszkodowanych w katastrofie w kopalni Pniówek w Pawłowicach opuściło w środę, 4 maja Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jeden z rannych został wypisany już w poniedziałek, 2 maja.

Reklama

Pacjenci zakończyli terapię w komorze hiperbarycznej i są już w domach. W siemianowickim szpitalu pozostaje 10 pracowników JSW S.A.

- Górnicy, którzy pozostają w naszym szpitalu, są leczeni na wiele sposobów. To m.in. czyszczenie ran, zabiegi chirurgiczne, przeszczepy skóry i owodni. Prowadzimy również hodowlę komórek skóry dla naszych pacjentów i podajemy im krople osoczowe do oczu - informuje Wojciech Smętek z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich im. dr Stanisława Sakiela.

- Nasi górnicy mają zapewnioną najlepszą możliwą opiekę. Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich to czołowy polski szpital z bardzo doświadczoną załogą - mówi Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW S.A.

Placówka zajmuje się leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych od 24 lat. Funkcjonują tu 4 specjalistyczne oddziały, a także Pracownia Hiperbarii Tlenowej, Bank Tkanek oraz Zakład Leczenia Ran Przewlekłych.

ar / pless.pl
źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.