pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Zdrowie

  • 17 listopada 2021
  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 4540

[FOTO] Harcerze - ratownicy dostali ambulans od pogotowia

Druhowie z Grupy Ratowniczej Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Pszczynie otrzymali używany ambulans od Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

HKR Pszczyna otrzymał ambulans od Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach - 5.11.2021 · fot. WPR Katowice


Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach 5 listopada przekazał dla harcerzy-ratowników karetkę marki Renault Master, rocznik 2008. Oczywiście wraz z noszami, w które standardowo wyposażone są takie specjalne samochody.

Grupa Ratownicza HKR Pszczyna to społeczna organizacja ratownicza. Celem działania Grupy jest podniesienie świadomości społecznej o udzielaniu pierwszej pomocy oraz wspieranie ratownictwa medycznego na terenie powiatu pszczyńskiego i okolic. Działająca od 2017 r. Grupa Ratownicza HKR Pszczyna celuje w szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, nadto realizuje zabezpieczenia medyczne wydarzeń oraz uczestniczy w akcji humanitarnych, a także na poszukiwaniach osób zaginionych na terenie powiatu i województwa. Przynależą do niej są osoby powyżej 16. roku życia.

Pojazd został przekazany w siedzibie WPR w Katowicach komendantowi Grupy, Sebastianowi Markiewiczowi.

- Blisko dwa lata trwały starania ze strony naszego stowarzyszenia, w pozyskaniu nowego pojazdu. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe jako jedyne udzieliło pozytywnej odpowiedzi na wniosek skierowany pod koniec lipca tego roku. Procedury związane z przekazaniem pojazdu pozwoliły w dziś na zwieńczenie tych starań - podsumował dh. Sebastian Markiewicz.

- Chcę zapewnić o naszym wsparciu dla was, dla grupy młodych ratowników. Swoim zaangażowaniem niesiecie bezinteresowną pomoc potrzebującym oraz dajecie dobry przykład do naśladowania - mówił dyrektor WPR Łukasz Pach.

Komendant Markiewicz wyraził ogromną wdzięczność za wsparcie, które otrzymało jego stowarzyszenie i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę z WPR w Katowicach.

ar / pless.pl
źródło: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.