pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Zdrowie

  • 3 listopada 2021
  • wyświetleń: 51015

Prokuratura ujawnia szczegóły śledztwa w sprawie śmierci ciężarnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmierć ciężarnej w szpitalu w Pszczynie" podaj

Prokuratura Regionalna w Katowicach w środę 3 listopada poinformowała o wyniku sekcji zwłok kobiety, która we wrześniu trafiła do pszczyńskiego szpitala z bezwodziem. Podała też szczegóły dotyczące ostatnich chwil życia 30-latki, która zmarła na skutek wystąpienia sepsy.

szpital w Pszczynie
Ciężarna zmarła w wyniku sepsy w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie · fot. pless.pl


Jak poinformowała portal pless.pl prokurator Agnieszka Wichary, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach, dotychczas ustalono, iż pacjentka będąca w 22 tygodniu ciąży, została przyjęta do szpitala w dniu 21 września w godzinach porannych, z uwagi na odejście wód płodowych.

W chwili przyjęcia do szpitala przeprowadzono badania, w wyniku których stwierdzono, że płód jest żywy. U pacjentki stwierdzono ponadto podwyższony poziom CRP, w związku z czym pacjentce podano antybiotyk. W dniu 22 września w godzinach wczesnoporannych, z uwagi na pogorszenie stanu zdrowia pacjentki, przeprowadzono badania USG, w wyniku którego stwierdzono obumarcie płodu. Stwierdzono wysoki poziom CRP u pacjentki, w związku z czym podjęto decyzję o przeprowadzeniu zabiegu cesarskiego cięcia. Pomimo podjętych działań stan pacjentki pogarszał się, a następnie stwierdzono jej zgon.

- Dotychczas w toku postępowania przeprowadzono sekcję zwłok pacjentki oraz płodu. Wyniki sekcji zwłok wskazują z dużym prawdopodobieństwem, jako przyczynę śmierci pacjentki, na wstrząs septyczny po obumarciu płodu oraz zakażenie, po przedwczesnym odejściu wód płodowych, jako przyczynę obumarcia płodu. Ponadto zlecono badania toksykologiczne i histopatologiczne próbek pobranych ze zwłok pacjentki oraz płodu - informuje prok. Agnieszka Wichary.

Na wstępnym etapie śledztwa zabezpieczono również dokumentację medyczną pacjentki ze Szpitala Powiatowego w Pszczynie, a prokurator wystąpił ponadto o nadesłanie dokumentacji medycznej pacjentki z okresu leczenia pacjentki przez lekarza ginekologa, w tym z przeprowadzonych badań prenatalnych.

Po pozyskaniu pełnej dokumentacji medycznej wydane zostanie postanowienie o zasięgnięciu opinii biegłych, w celu ustalenia prawidłowości procesu leczenia pacjentki w ww. Szpitalu.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmierć ciężarnej w szpitalu w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmierć ciężarnej w szpitalu w Pszczynie" podaj