pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Zdrowie

  • 23 października 2021
  • wyświetleń: 2123

Za nami I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w I Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy. W wydarzeniu wzięły udział trzyosobowe drużyny z placówek z powiatu pszczyńskiego i powiatu bielskiego.

I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy - 22.10.2021 · fot. powiat


W piątek, 22 października na terenie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie odbyła się I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema i Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stanisława Maczka w Bielsku-Białej.

Olimpiadę zorganizowała Grupa Ratownicza HKR Pszczyna w celu m.in. propagowania idei i kształtowania umiejętności niesienia pierwszej pomocy oraz nabycia wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie wzięli udział w teście wiedzy z pierwszej pomocy. Następnie zawodnicy konkurowali na trasie złożonej z kilku stacji, na których musieli zmierzyć się z zadaniami praktycznymi. - W terenie przygotowaliśmy kilka zadań skupionych wokół udzielenia pierwszej pomocy osobom dorosłym, jak i dzieciom - mówi Sebastian Markiewicz z Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna.

I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy została zorganizowana przy wsparciu Powiatu Pszczyńskiego.

- Celem zawodów nie była rywalizacja, lecz szlifowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Mam nadzieję, że to wydarzenie rozpocznie cykl systematycznych spotkań, bowiem należy pamiętać, że pierwsze minuty decydują o zdrowiu i życiu poszkodowanych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj