pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Zdrowie

  • 29 września 2021
  • 3 października 2021
  • wyświetleń: 7825

Udało się! Będzie inhalatorium z Eko-zakątkiem!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj

Goczałkowicki projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego województwa śląskiego znalazł się na liście zadań zatwierdzonych do realizacji! W Zdroju powstanie inhalatorium z eko-zakątkiem!

[WIZUALIZACJA] Takie inhalatorium powstanie w Uzdrowisku · fot. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego opublikował wyniki III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zgłoszony przez Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój pn. "Inhalatorium z Eko-zakątkiem w Goczałkowicach - Zdroju" zdobył 5 818 głosów. To sprawiło, że znalazł się na liście zadań zatwierdzonych do realizacji - już na trzecim miejscu!

W ramach zadania zagospodarowany ma zostać teren pomiędzy ul. Borowinową a Uzdrowiskową. Planuje się tam budowę hybrydowej tężni solankowej (inhalatorium oraz tężnia), wiaty samochodowej wyposażonej w stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, rowerów i hulajnóg, zasilanej instalacją fotowoltaiczną.

Projekt zakłada także powstanie ścieżek ekologicznych, zbiornika wody deszczowej, poletek doświadczalnych, mających na celu weryfikację możliwości wykorzystania borowiny pozabiegowej w ramach obiegu zamkniętego, domków dla jeży i hoteli dla owadów, budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, poidełek i innych elementów przyjaznych rodzimej faunie, a także "żywego" ogrodzenia studni głębinowej.

Planowana wartość tego zadania to prawie 1,2 mln zł.

W III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu kwoty 10 milionów złotych (5 milionów na pulę EKO i 5 milionów na pulę REGIO). Wybrane i zatwierdzone do realizacji zadania zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa w 2022 roku.

Wyniki głosowania opublikowano na stronie urzędu marszałkowskiego:
bo.slaskie.pl/content/wyniki-iii-edycji-marszalkowskiego-budzetu-obywatelskiego-20210929140950

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj