pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 24 marca 2021
  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 3072

Powiat przekazał kolejny milion na bieżącą działalność szpitala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Pszczyński szpital już drugi rok funkcjonuje w pandemii. To ciężki okres dla wielu placówek, które są zmuszone ograniczać i odwoływać zabiegi, co powoduje trudności z płynnym finansowaniem funkcjonowania. Dlatego powiat pszczyński przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalności Szpitala Powiatowego.

Szpital Powiatowy w Pszczynie
Szpital Powiatowy w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


- Zarząd spółki i dyrekcja szpitala czynią starania, żeby szpital finansował się w pełni. Niezależnie od tego, potrzebne jest kolejne wsparcie dla placówki. Dlatego przekazaliśmy 1 mln zł na bieżącą działalność placówki - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Powiat pszczyński konsekwentnie realizuje plan remontu budynku zgodnie z przygotowaną dokumentacją remontowo-budowlaną. Aktualnie w szpitalu wykonywane są kolejne prace związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym.

Przypomnijmy, że od 2018 roku, kiedy szpital prowadzi powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości, powiat pszczyński wydatkował kilkanaście milionów złotych na inwestycje, remonty, zakupy sprzętu i wsparcie bieżącej działalności Szpitala Powiatowego.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj