pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 2993

W szpitalu trwa montaż windy pożarowo-ratowniczej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Winda w klatce jasnej Szpitala Powiatowego w Pszczynie zostanie wymieniona na pożarowo-ratowniczą. Koszt inwestycji wyniesie ok. 740 tys. zł.

W szpitalu trwa montaż windy pożarowo-ratowniczej · fot. Powiat


W Szpitalu Powiatowym w Pszczynie trwają prace związane z wymianą windy w klatce jasnej, która będzie spełniać wymagane normy dotyczące dźwigów ppoż. Zastąpi wyeksploatowane urządzenie i będzie umożliwiała bezpieczne poruszanie się ekip ratowniczych po budynku w przypadku akcji ratowniczej. Na co dzień winda będzie wykorzystywana do przewozu pacjentów.

Prace będą polegać m.in. na demontażu istniejącego dźwigu, dostarczeniu fabrycznie nowego dźwigu pożarowo-ratowniczego, wykonaniu instalacji elektrycznych oraz towarzyszących robót budowlanych i wykończeniowych. Obecnie w budynku pszczyńskiego szpitala prowadzone są prace związane z demontażem starego urządzenia dźwigowego.

- Przeprowadzenie tej inwestycji w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie jest priorytetem. Dźwig pożarowo-ratowniczy jest elementem bezpieczeństwa przeciwpożarowego - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 740 tys. zł i zostanie sfinansowany ze środków, które powiat pszczyński pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma Dźwig Serwis Zbigniew Wysocki z Bielska-Białej.

Będzie to kolejna nowa winda w pszczyńskim szpitalu. W poprzednich latach dzięki środkom powiatu pszczyńskiego wymieniona została inna duża winda w klatce jasnej oraz dźwig w budynku diagnostycznym.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj