pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 1486

Jak zdrowo schudnąć na lato z cateringiem dietetycznym?

Materiał partnera:

Catering dietetyczny to nowość, która zawitała na polskim rynku dopiero kilka lat temu. W mgnieniu oka podbiła jednak serca tysięcy naszych rodaków. Dlaczego? Dla wielu osób przygotowywanie dietetycznych posiłków na własną rękę, z powodu braku czasu graniczy niemalże z cudem. Okazuje się jednak, że to nie jedyna zaleta tzw. pudełek. Dieta pudełkowa skutecznie pozwala zrzucić kilka zbędnych kilogramów i to właśnie w tym tkwi jej sekret! Przeczytaj, a dowiesz się, co jeszcze warto o niej wiedzieć!

Jak zdrowo schudnąć na lato z cateringiem dietetycznym?


Catering dietetyczny - co to?Catering dietetyczny to nic innego, jak seria całodziennych posiłków, które skompletowano na postawie indywidualnych predyspozycji osoby, która je zamawia. Nad ich przygotowaniem pracują zarówno dietetycy, jak i specjalizujący się w dietetycznym żywieniu kucharze. Dlatego sięgając po "pudełka" możesz być pewien, że ich skład zostanie dostosowany do Twoich potrzeb energetycznych, oczekiwanych przez Ciebie efektów oraz Twoich preferencji smakowych. Dodatkową zaletą takich posiłków jest również fakt, iż pracujący nad Twoim jadłospisem sztab specjalistów dostarczy Ci je każdego poranka prosto pod drzwi. Korzystając z cateringu dietetycznego nie musisz martwić się o przyrządzanie innych potraw, przez co możesz zaoszczędzić na czasie.

Czy z cateringiem dietetycznym można zdrowo schudnąć?Odpowiedz na to pytanie brzmi: oczywiście, że tak! Kaloryczność poszczególnych posiłków jest dopasowywana do Twoich predyspozycji, co sprawia, że tracisz na wadze w kontrolowany sposób. Przygotowane dla Ciebie posiłku przyrządzane są na bazie zdrowych i świeżych produktów. Tym samym jesz to co Ci smakuje, rezygnując z tym samym z niezdrowych nawyków żywieniowych. Ponadto nie musisz także stosować się do morderczych diet ani głodówek, które doprowadzają Cię na skraj wycieńczenia. Korzystając z diety pudełkowej, nie musisz się zatem martwić efektem jojo. Jesz zdrowo i regularnie, więc nie doświadczasz również wahań nastrojów.

O czym należy pamiętać w trakcie diety pudełkowej?Pierwsze efekty diety możesz zauważyć już nawet po pierwszych tygodniach od rozpoczęcia swojej przygody z "pudełkami. Musisz jednak pamiętać, by trzymać się kilku ważnych zasad. Dostarczane przez firmę cateringową pudełka należy spożywać o regularnych godzinach. Pamiętaj również, że każda z potraw, przeznaczona jest na konkretny posiłek. Oznacza to, że nie należy zjadać ich wszystkich na raz! Pod żadnym pozorem nie można podjadać pomiędzy posiłkami! Słodycze, słone przekąski oraz inne produkty muszą zostać całkowicie wyeliminowane. W trakcie bycia na diecie powinno się także przykładać szczególną uwagę do ilości spożywanych napojów. Oznacza to, ze codziennie trzeba spożywać od 1,5 do 2 litrów wody.

Dobór diety pudełkowejOstatnią, lecz równie ważną rzeczą, jest dobór diety. Pamiętaj więc by w trakcie konsultacji z pracownikiem takiej firmy, szczególnie określić swoje oczekiwania oraz preferencje kulinarne. Na przykład catering dietetyczny Heroes Diet oferuje takie konsultacje dietetyczne. Zarówno przed oraz w trakcie trwania abonamentu i to zupełnie za darmo! Nie należy również zaniżać informacji takich jak waga i częstotliwość z jaką podejmujesz się aktywności fizycznych. To właśnie na ich podstawie zostanie określone Twoje zapotrzebowanie na energię - a w oparciu o nie, zostanie opracowana Twoja przyszła dieta.