pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 10 grudnia 2020
  • 12 grudnia 2020
  • wyświetleń: 7603

Czy w uzdrowiskowym szpitalu Stokrotka powstanie dom seniora?

Toczą się rozmowy na temat przyszłości dziecięcego szpitala Stokrotka w goczałkowickim Uzdrowisku. Prezes spółki, Tomasz Kordon potwierdza, że jedną z opcji branych pod uwagę jest przekształcenie placówki w dom seniora, jednak żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

szpital Stokrotka
Szpital Stokrotka w goczałkowickim Uzdrowisku · fot. gozdroj.pl


Ponieważ sytuacja finansowa spółki jest trudna, aktualnie rozpatrywane są różne możliwości.

- Nie ma jeszcze ustaleń. Owszem - myślimy o powstaniu domu seniora. Powołałem zespół ludzi, którzy pracują nad zmianami w Stokrotce, by w dalszym ciągu zachować placówkę jako szpital i sanatorium dla dzieci. Musimy wypracować taką formę, która nie będzie przynosiła strat. Jest brana pod uwagę również opcja domu seniora. Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły - tłumaczy Tomasz Kordon. - Nie będzie to dom pomocy społecznej, tylko normalny dom spokojnej starości - podkreśla.

Świadczenia zdrowotne udzielane w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci "Stokrotka" to działania medyczne z zakresu rehabilitacji, balneologii, reumatologii, ortopedii, neurologii oraz pediatrii w ramach stacjonarnej opieki zdrowotnej - szpitalnej oraz uzdrowiskowej. Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci dysponuje 90 miejscami, zaś Oddział Rehabilitacyjny 42 miejscami.

W Stokrotce leczeni są mali i nastoletni pacjenci ze schorzeniami spowodowanymi wrodzonymi lub nabytymi uszkodzeniami układu kostno-stawowego, w tym skrzywienia kręgosłupa, przykurcze stawowe pochodzenia pourazowego lub neurogennego, stany po złamaniach lub wydłużeniach kończyn i innych zabiegach ortopedycznych, choroba Perthesa, artropatie, układu mięśniowego: dystrofie, miopatie, neurologicznymi, ujawniającymi się w nieprawidłowym funkcjonowaniu układu ruchu: mózgowe porażenie dziecięce lub niedowłady pourazowe, wrodzone wady OUN, polineuropatie.

Dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia nie ponoszą odpłatności za koszty leczenia, zakwaterowania oraz wyżywienia. Edukacja szkolna obejmuje program szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Dzieci otoczone są także opieką wychowawczą sprawowaną przez pracowników oświaty.

Rehabilitacja prowadzona jest między innymi w basenie, w gabinetach fizykoterapii, salkach UGUL, sali gimnastycznej w ramach kinezyterapii grupowej lub indywidualnej w zależności od schorzenia pacjenta. Wykonywane są również zabiegi z zakresu hydroterapii, masaży leczniczych oraz terapii zajęciowej.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.