pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2304

[ZDJĘCIA] Mikołaj sprawił radość chorym w ZPO w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Dzięki zaangażowaniu personelu Szpitala Powiatowego w Pszczynie, podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego odwiedził Mikołaj z prezentami. Upominki otrzymały też noworodki na oddziale neonatologicznym i położniczo-ginekologicznym.

Mikołaj w szpitalu - 12.2020 · fot. ZPO, Oddział położniczo-ginekologiczny


W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym pszczyńskiego szpitala przebywa niemal 30 chorych. To osoby starsze, wymagające stałej opieki, pielęgnacji i rehabilitacji.

Personel zmobilizował swoje rodziny, te znajomych i przyjaciół, w pomoc włączyła się też młodzież III LO w Pszczynie i dla każdego z podopiecznych ZPO powstały mikołajkowe paczki ze słodyczami, świątecznymi babeczkami i owocami. Dzieci z klasy I i III Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie wykonały rysunki i laurki. Dzięki Onkoimprezownia "Stowarzyszenie IV piętro" do ZPO trafiły gry planszowe i zabawy.

Mikołaj w szpitalu - 12.2020
Mikołaj w szpitalu - 12.2020 · fot. ZPO, Oddział położniczo-ginekologiczny


Pandemia to trudny czas dla wszystkich przebywających w szpitalach, a zwłaszcza tych, którzy spędzają tam dłuższy okres czasu. Dlatego wizyta Mikołaja była dla podopiecznych Zakładu Pielegnacyjno-Opiekuńczego dużym wydarzeniem.

- Z uwagi na koronawirusa nie ma odwiedzin. Grudzień to zwykle radosny czas, ale dla naszych podopiecznych to także czas smutku, nostalgii i różnych przemyśleń. Staramy się, by poczuli, że ktoś o nich myśli, że jest normalnie, świątecznie - mówi Joanna Sojka, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Dlatego Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy został przystrojony na święta, a przed Bożym Narodzeniem pacjenci wezmą udział w jeszcze dwóch wyjątkowych wydarzeniach: jasełkach i spotkaniu przedświątecznym, na którym dzięki darczyńcom otrzymają świąteczne prezenty.

Mikołajki obchodziły też noworodki na oddziale neonatologicznym oraz położniczo-ginekologicznym. Dzięki zaangażowaniu położnych 6 grudnia każdy maluszek otrzymał symboliczny upominek, a także dyplom upamiętniający pierwsze w życiu Mikołajki wraz z odciskiem stópki.

Personel zadbał o świąteczną atmosferę w całym szpitalu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj