pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2239

Rozmawiali o aktualnej sytuacji w szpitalach na Śląsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Analiza sytuacji w szpitalach w poszczególnych regionach województwa śląskiego i podjęcie decyzji o ewentualnym zmniejszeniu ilości łóżek covidowych była tematem poniedziałkowej wideokonferencji marszałka z samorządowcami i przedstawicielami podmiotów leczniczych.

starosta
Starosta Barbara Bandoła wzięła udział w wideokonferencji dotyczącej analizy sytuacji w szpitalach na Śląsku · fot. Powiat


W konferencji wzięła udział członek Zarządu Województwa Śląskiego, Izabela Domogała, starostowie, przedstawiciele miast, dyrektorzy szpitali oraz szef Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Sytuację w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie przedstawił dyrektor dr n. med. Marcin Leśniewski. W placówce zgodnie z decyzją ministra utworzonych zostało 36 łóżek covidowych, z czego aktualnie 28 jest zajętych.

- W pszczyńskim szpitalu działa oddział chorób wewnętrznych. Nasza placówka robi wszystko, by przyjmować pacjentów niecovidowych i udzielać im pomocy - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński i dodaje, że decyzje o ewentualnym zmniejszaniu ilości łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 będzie podejmowało ministerstwo.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj