Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 28 sierpnia 2020
  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 7424

Pszczyńskie placówki oświatowe są gotowe na przyjęcie uczniów

Szkoły są odkażone i przystosowane do nowych warunków, a także wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej. Urzędnicy apelują o zachowanie wszelkich środków ostrożności i stosowanie się do wytycznych danej szkoły bądź przedszkola.

szkoła podstawowa nr 1
Pszczyńskie placówki oświatowe są gotowe na przyjęcie uczniów · fot. UM Pszczyna


Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało ogólne zalecenia. W pszczyńskich placówkach oświatowych, w odpowiedzi na stale zmieniające się przepisy opracowano odpowiednie procedury, które uzależnione są od panującej sytuacji epidemicznej, liczby uczniów, a także szkolnej infrastruktury.

Od 1 września nauczanie odbywać się będzie w systemie stacjonarnym. Jeżeli zmieni się sytuacja epidemiczna, Inspektor Sanitarny może wyrazić zgodę na zmianę systemu na hybrydowy.

Organ prowadzący, a także dyrektorzy szkół zwracają się z prośbą do rodziców o to, żeby do szkoły posyłać tylko dzieci zdrowe. Nie należy więc lekceważyć jakichkolwiek objawów chorobowych.

We wrześniu uruchomiona zostanie nowa forma kontaktu z rodzicami dzieci przedszkolnych. W tym przypadku informacje na bieżąco będą przesyłane za pomocą dziennika elektronicznego.

W związku z tym, że sytuacja zmienia się dynamicznie, prosimy rodziców, aby na bieżąco śledzili informacje wysyłane przez dyrektorów szkół.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.