Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2416

Gmina Goczałkowice-Zdrój finansuje działalność wymazobusa

Od początku czerwca gmina Goczałkowice-Zdrój finansuje działalność wymazobusa - specjalistycznej karetki, której zadaniem jest pobieranie wymazów na obecność koronawirusa i ich transport do laboratorium.

koronawirus, wymaz
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Zgodnie z umową zadaniem wykonawcy, czyli właściciela wymazobusa, jest pobieranie wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 od mieszkańców gminy Goczałkowice-Zdrój, zgodnie z wykazami przekazywanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach, a także ich transport do laboratorium uprawnionego do przeprowadzenia badań, wskazanego przez sanepid.

- Zdecydowaliśmy się na finansowanie działalności wymazobusa, aby badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 były wykonywane wśród mieszkańców naszej gminy sprawniej. To pozwoli nam na możliwie jak najszybsze wykrycie ewentualnych zakażeń w Goczałkowicach. To też duże wsparcie dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. Co istotne, osoby, które zostaną w ten sposób przebadane będą wskazywane przez sanepid. Dlatego ważnym warunkiem realizacji umowy jest dobra współpraca wykonawcy z sanepidem.

Stawka za pobranie i transport wymazu do laboratorium wynosi 105 zł brutto za pierwszą osobę oraz 95 zł brutto za drugą i kolejne osoby mieszkające pod tym samym adresem. Łączna kwota wydatków na ten cel będzie uzależniona od faktycznej liczby mieszkańców Goczałkowic skierowanych na badania.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.