Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10434

Weryfikacja wyników - kolejne trzy osoby nie miały koronawirusa

Weryfikacja dodatnich wyników badań kolejnych mieszkańców gminy Pawłowice wykluczyła zakażenie koronawirusem. Zakażony jest jeden mieszkaniec powiatu - młody mężczyzna z gminy Suszec.

- Ponowne wymazy wykluczyły zakażenie koronawirusem SARS-CoV u trzech kolejnych mieszkańców gminy Pawłowice. Tym samym wszystkie wykonane w weekend badania, na podstawie których stwierdzono dodatnie wyniki u siedmiu mieszkańców tej gminy, okazały się błędne. Mieszkańcy zostali zwolnieni z izolacji domowej - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Na czwartek, 23 kwietnia na godz. 10.00 wg danych sanepidu jest jeden zakażony mieszkaniec powiatu pszczyńskiego - to młody mężczyzna z gminy Suszec, który przebywa w izolatorium domowym. Aktualnie w kwarantannie domowej na podstawie decyzji sanepidu przebywa 15 osób. Łącznie kwarantanną wg danych z policji objętych jest 141 osób.

- Naszym zadaniem jest rzetelnie informować Państwa o aktualnej sytuacji w powiecie i przekazywać informacje, które spływają od służb do naszego Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na pewno odczuwacie już Państwo zmęczenie, bo ta wyjątkowa sytuacja, w której musimy być szczególnie ostrożni, trwa bardzo długo. A wciąż trudno przewidywać dalsze scenariusze. To co możemy robić, to nadal odpowiedzialnie i rozważnie się zachowywać, o co apeluję - dodaje starosta.

Grafika 23.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.