Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 21 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6640

Nie ma nowych potwierdzonych zakażeń wśród mieszkańców powiatu

Nie ma nowych potwierdzonych zakażeń wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W kwarantannie domowej przebywa 112 osób, w tym 21 na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych. Pszczyńska policja kontroluje 65 adresów - to miejsca zamieszkania osób objętych kwarantanną.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u ośmiu mieszkańców powiatu pszczyńskiego (mieszkaniec gminy Suszec oraz siedmioro mieszkańców gminy Pawłowice). Sanepid obejmuje nadzorem epidemiologicznym 46 mieszkańców naszego powiatu.

- Kolejny raz zwracam się do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności. W naszym regionie rośnie liczba osób zakażonych. Zgodnie z danymi z godz. 10.00 na terenie Śląska było 1567 potwierdzonych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2, zmarło 77 osób. Trzeba bezwzględnie stosować zasady higieny, mycia, odkażania rąk i powierzchni, zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowywania dystansu. Tak wiele zależy od naszej odpowiedzialności - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Grafika 21.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.