Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8875

W powiecie bez zmian - nadal 8 osób z potwierdzonym koronawirusem

Od wczorajszego dnia nie zmieniła się liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w naszym powiecie. Kwarantanną domową na podstawie decyzji sanepidu objętych jest 21 osób. Z kolei pszczyńska policja kontroluje 68 adresów, w których przebywają 104 osoby objęte kwarantanną domową.

Służby sanitarne potwierdziły zakażenie Sars-CoV-2 u ośmiu mieszkańców powiatu pszczyńskiego (jeden mieszkaniec gminy Suszec oraz siedmioro mieszkańców gminy Pawłowice). Siedem zakażonych osób przebywa w izolatoriach domowych, jedna z mieszkanek gminy Pawłowice trafiła do szpitala.

- W środę "wymazobus" pobierze próbki od rodzin osób zakażonych w powiecie pszczyńskim, które przebywają w kwarantannie. Samorządy powiatowe finansują wymazy dla swoich mieszkańców, jednak o przeprowadzeniu procedur decydują służby sanitarne, które dysponują "wymazobusem". Zależy nam, żeby szybko sprawdzić, czy mogło dojść do kolejnych zakażeń. Jestem przekonana, że wykonanie testów to również bardzo ważna kwestia dla rodzin naszych zakażonych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W obszarze działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach pobierane są próbki do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 za pośrednictwem tzw. "wymazobusa" dzięki porozumieniu pomiędzy starostami: bieruńsko-lędzińskim, pszczyńskim, mikołowskim i prezydentem Tychów. Powiat pszczyński na pobranie wymazów do badań w kierunku SARS-CoV-2 od swoich mieszkańców zabezpieczył 50 tys. zł.

- Podejmujemy działania, żeby pomóc osobom zakażonym i przebywającym w kwarantannie. Współpracujemy z gminami. Wiele zależy jednak od każdego z nas. Od dzisiaj rząd częściowo zniósł obostrzenia związane z bezpieczeństwem. Bardzo proszę, byśmy bardzo rozsądnie korzystali z nowych możliwości. Przede wszystkim dystans oraz higiena muszą być zachowane. Dbajmy o seniorów, bądźmy solidarni z tymi, którzy potrzebują pomocy i życzliwi dla siebie nawzajem - apeluje starosta, która informuje także, że komunikaty o ilości potwierdzonych przypadków w naszym powiecie oraz osób objętych kwarantanną, zamieszczane będą każdego dnia wczesnym popołudniem. - Nasze komunikaty uzależnione są od spływu danych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie - dodaje starosta.

grafika 20.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.