Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Zdrowie

  • 17 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 21704

Powiat pszczyński "zieloną wyspą", wolną od zakażeń koronawirusem

Nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego, brak osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. 117 mieszkańców objętych jest kwarantanną domową, 10 osób przebywa w kwarantannie na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych (dane z 17 kwietnia, z godz. 7.30)

Osoby zakażone lub z podejrzeniem zakażenia z terenu województwa, które nie wymagają hospitalizacji, a nie mogą poddać się izolacji w miejscu zamieszkania, przebywają w izolatorium w goczałkowickim uzdrowisku.

- Dziękuję Państwu za dyscyplinę i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Jesteśmy jednym z nielicznych powiatów w Polsce, w których nie stwierdzono przypadku zakażenia. Mam wielką nadzieję, że tak zostanie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Wiele w tym względzie zależy od nas. Ważne, byśmy potrafili nauczyć się żyć ze świadomością, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. I choć rząd zapowiedział zdjęcie pewnych obostrzeń już od poniedziałku, ciągle najważniejsza pozostaje izolacja, zachowanie właściwego dystansu i noszenie maseczek ochronnych - dodaje.

Grafika 17.04


Fundacja Ambasada Kultury przygotowała nakładkę na Mapy Google, poprzez którą możecie sprawdzić liczbę chorych na COVID-19 w poszczególnych powiatach w Polsce. Pomimo rosnącej ilości zakażeń, która przekracza już 8000 przypadków, powiat pszczyński na mapie pozostaje "zieloną wyspą", wolną od zakażeń koronawirusem.

- W dalszym ciągu zachowujmy ostrożność, stosujmy się do zaleceń służb, dbajmy o higienę oraz przestrzegajmy wprowadzonych ograniczeń - apelują pracownicy starostwa powiatowego.

Sprawdźcie, jak wygląda sytuacja w sąsiednich powiatach: bit.ly/koronawirus-mapa-powiatow

Powiat pszczyński "zieloną wyspą", wolną od zakażeń koronawirusem

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.