Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 18 marca 2020
  • wyświetleń: 1894

Środki ochrony sanitarnej na bieżąco trafiają do policjantów

W trosce o bezpieczeństwo policjantów i pracowników śląskiego garnizonu, na bieżąco funkcjonariuszom są wydawane środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej. W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafiają do mundurowych realizujących czynności związane z koronawirusem na tzw. "pierwszej linii". Potrzeby są duże, ale zasoby są nieustannie uzupełniane.

Środki ochrony sanitarnej na bieżąco trafiają do policjantów - 17.03.2020 · fot. policja


Policjanci obok innych służb pełnią szereg zadań związanych z epidemią koronawirusa. W tym czasie wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Sytuacja jest wyjątkowa, a zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment w całym kraju ogromne.

Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na bieżąco przekazuje do śląskich jednostek policji środki ochrony sanitarnej i indywidualnej takie jak: płyny oraz chusteczki dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, termometry bezdotykowe, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne.

W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafią do policjantów służących na tzw. "pierwszej linii", realizujących czynności służbowe związane z koronawirusem. Logistycy śląskiej policji sukcesywnie zamawiają asortyment i uzupełniają zasoby, aby potrzebne środki systematycznie przekazywane były stróżom prawa oraz pracownikom cywilnym.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.