Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 14 marca 2020
  • wyświetleń: 1953

Wojewodowie zawieszają zajęcia w warsztatach terapii zajęciowej

Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych wojewodowie zawiesili zajęcia w warsztatach terapii zajęciowej i innych placówkach dziennego wsparcia. Z apelem w tej sprawie zwrócił się w środę do wszystkich wojewodów prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Decyzja o zawieszeniu zajęć ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej koronawirusem. Placówki będą nieczynne do 25 marca. Z apelem do wojewodów o zawieszenie zajęć w WTZ-ach zwrócił się w środę prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Krzysztof Michałkiewicz. Prezes PFRON zapewnił jednocześnie, że finansowanie placówek i innych projektów, w tej wyjątkowej sytuacji, nie zostanie wstrzymane.

- Dziękuję wojewodom za szybką i zdecydowaną reakcję na sytuację, z jaką w ostatnich dniach mamy do czynienia. Jestem przekonany, że nasza solidarność i odpowiedzialność za słabszych przyniesie to dobre efekty - mówi Krzysztof Michałkiewicz.

Placówki dziennej pomocy społecznej to m.in. warsztaty terapii zajęciowej, centra integracji społecznej kluby integracji społecznej, dzienne domy i kluby seniora i środowiskowe domy samopomocy.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.