Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 13 marca 2020
  • 16 marca 2020
  • wyświetleń: 4127

Do ratusza wejdziemy po uprzedniej rejestracji. Apel burmistrza Pszczyny

W trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników burmistrz Dariusz Skrobol podjął decyzję, aby od poniedziałku maksymalnie ograniczyć kontakt urzędników z klientami. Oznacza to, że od poniedziałku sprawy urzędowe będzie można załatwić jedynie po wcześniejszej telefonicznej rejestracji. Ograniczenie dotyczy także jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek.

Loading...


Zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych w najbliższym czasie zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia, dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w Urzędzie Miejskim będzie można załatwić na miejscu jedynie sprawy pilne i niecierpiące zwłoki. Pozostałe należy załatwiać telefonicznie, drogą mailową, za pośrednictwem skrytki ePUAP oraz platformy SEKAP. Wszelkie zobowiązania finansowe na rzecz gminy mogą być dokonywane za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

telefon przed wejściem do Urzędu Miejskiego w Pszczynie
Telefon przed wejściem do Urzędu Miejskiego w Pszczynie - 16.03.2020 · fot. pless.pl


Wykaz numerów telefonów do Wydziałów i Referatów Urzędu Miejskiego w Pszczynie dostępny jest tutaj.

- W związku z odnotowanymi przypadkami koronawirusa na terenie województwa śląskiego apeluję o ograniczenie odwiedzania miejsc użyteczności publicznej. Nasze działania wynikają z maksymalnej ochrony mieszkańców przed zarażeniem się koronawirusem. Musimy również zapewnić ciągłość pracy urzędu i zadbać o zdrowie nas wszystkich - informuje burmistrz Dariusz Skrobol, który na bieżąco jest w kontakcie z Miejskim Sztabem Kryzysowym oraz stacją sanepidu w Tychach.

Burmistrz apeluje o to, aby mieszkańcy pozostali w domach i ograniczyli wizyty na zewnątrz
Burmistrz apeluje o to, aby mieszkańcy pozostali w domach i ograniczyli wizyty na zewnątrz · fot. UM Pszczyna


Burmistrz apeluje również o to, aby mieszkańcy pozostali w domach i ograniczyli wizyty na zewnątrz. - Specjaliści od chorób zakaźnych z Orzesza i Tychów, z którymi rozmawiałem, zwracają uwagę na to, aby stosować się do zaleceń i nie lekceważyć naszego apelu. Co pozwoli minimalizować niebezpieczeństwo. Z gorącą prośbą zwracam się również do rodziców i młodzieży. Nie powielajmy błędów naszych sąsiadów. Doświadczenia pokazują, że izolacja jest jedyną skuteczną formą w zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii dlatego czasu wolnego od szkoły nie traktujmy jako wakacji - dodaje burmistrz.

W sytuacji kiedy zaobserwujemy takie objawy jak gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem - bezzwłocznie musimy telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną pod nr tel. 512-370-717. Nie powinniśmy udawać się do lekarza, ani przychodni, żeby ograniczyć również ryzyko zarażenia innych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.