Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 14 października 2019
  • wyświetleń: 2724

Startują bezpłatne konsultacje w Fizjoterapia MDT Pszczyna

Artykuł sponsorowany:

W Fizjoterapia MDT Pszczyna startuje kolejna edycja bezpłatnych konsultacji. Są to 15-20 minutowe wizyty służące temu, aby Pacjenci którzy nie są pewni czy ich dolegliwości kwalifikują się do diagnostyki i leczenia metodą McKenziego mogli zasięgnąć informacji w trakcie bezpośredniej rozmowy z terapeutą.

Rejestracja na konsultację odbywa się w określonym terminie, wyłącznie telefonicznie (telefon 576 665 830) i dotyczy zapisów na konkretny dzień wg następującego harmonogramu:

Termin telefonicznej rejestracji na konsultację, (telefon 576 665 830):
  • 16 październik (środa) od godziny 15.30 do godziny 16.15

Termin konsultacji:
  • 17 października (czwartek) od godziny 15.00 do godziny 17.30


Termin telefonicznej rejestracji na konsultację, (telefon 576 665 830):
  • 23 październik (środa) od godziny 15.30 do godziny 16.15

Termin konsultacji:
  • 24 październik (czwartek) od godziny 15.00 do godziny 17.30


Termin telefonicznej rejestracji na konsultację, (telefon 576 665 830):
  • 30 październik (środa) od godziny 15.30 do godziny 16.15

Termin konsultacji:
  • 31 październik (czwartek) od godziny 15.00 do godziny 17.30


Termin telefonicznej rejestracji na konsultację, (telefon 576 665 830):
  • 6 listopad (środa) od godziny 15.30 do godziny 16.15

Termin konsultacji:
  • 7 listopad (czwartek) od godziny 15.00 do godziny 17.30


Ilość miejsc jest ograniczona, o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypomnijmy, Fizjoterapia MDT Pszczyna jedna z czterech w Polsce Certyfikowanych Klinik Metody McKenziego, zajmująca się diagnostyką i leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa
i kończyn. Tak mała liczba klinik certyfikowanych wynika przede wszystkim
z faktu, że ich założycielami mogą być wyłącznie dyplomowani terapeuci Międzynarodowego Instytutu McKenziego, których w Polsce jest tylko ośmiu.

mdt
Fizjoterapia MDT Adam Matusiński - Pszczyna, ul. Bielska 41


Założyciel Certyfikowanej Kliniki McKenziego w Pszczynie, Adam Matusiński przypomina podstawowe informacje na temat metody McKenziego.

Metoda McKenziego została opracowana przez nowozelandzkiego fizjoterapeutę Robina McKenziego w latach 70 ubiegłego wieku. Początkowo była rozwijana przez niego samego, a z czasem przez utworzony przez niego Międzynarodowy Instytut McKenziego z siedzibą w Nowej Zelandii oraz przez filie Instytutu zlokalizowane na całym świecie, również w Polsce. 50 lat doświadczeń w jej stosowaniu sprawiło, że jest bardzo dobrze udokumentowanym naukowo i uznanym na całym świecie systemem diagnostyczno-terapeutycznym, który cechuje wysoka skuteczność.

Diagnostyka i leczenie wg metody McKenziego odbywa się na podstawie przeprowadzonego z Pacjentem szczegółowego wywiadu chorobowego pozwalającego ustalić zachowanie objawów oraz ich zmienność w ciągu doby, badania neurologicznego, testu utraty ruchu oraz oceny zachowania się dolegliwości przy wykonywaniu ruchów testujących ściśle określonych przez procedurę badania. Wymaga to od badającego staranności i czasu, przez co pierwsza wizyta może trwać do 1,5 godziny.


Pacjent w zależności od postawionej diagnozy jest zaznajamiany z charakterem swojej dolegliwości
i odpowiednio do potrzeb zostaje mu przyporządkowana procedura terapeutyczna - ćwiczenie.
W niektórych przypadkach wspomagająco stosuje się także procedury manualne, wykonywane przez terapeutę. Dzięki aktywnemu udziałowi Pacjenta w leczeniu osiąga on niezależność w terapii swojego problemu, to z kolei pozwala na zwiększenie skuteczności leczenia i ograniczenie ilości wizyt potrzebnych do zażegnania problemu.

Poza zaleceniami stricte terapeutycznymi nie mniej ważna jest edukacja Pacjenta, tak aby w trakcie leczenia mógł on prowadzić jak najbardziej normalne życie codziennie, jednocześnie ograniczając potencjalne czynniki ryzyka utrudniające leczenie. W praktyce chodzi o świadomość pacjenta jak prawidłowo ze względu na dobro kręgosłupa, należy wykonywać takie codzienne czynności jak np. siedzenie, schylanie się, wykonywane chociażby przy zakładaniu skarpetek czy też wiązaniu butów, podnoszenie cięższych przedmiotów itp.

Dzięki temu w terapii metodą McKenziego można mówić o całkowitej lub bardzo dużej niezależności Pacjenta, a leczenie dąży do wyeliminowania źródła, a nie tylko złagodzenia objawu. Korzyść długofalowa to przede wszystkim ograniczenie ryzyka nawrotu problemu, ponieważ Pacjent ma już świadomość w trakcie wykonywanie jakich czynności przeciąża kręgosłup i wie jakie działania powinien podjąć by do tego nie dopuścić. Niemniej jednak nawet jeżeli jakieś dolegliwości zaczynają wracać w wielu przypadkach wcześniejsze zalecenia nadal są skuteczne i pacjent może samodzielnie wykonywać je w domu.Fizjoterapia MDT Adam Matusiński

43-200 Pszczyna
ul. Bielska 41

tel. 576 665 830
kom. 576 665 830