Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 16 lutego 2019
  • 4 marca 2019
  • wyświetleń: 3418

Bezpłatna mammografia w Woli, Pawłowicach, Suszcu i Kobiórze

Za nami:

Początkiem marca w trzech gminach powiatu pszczyńskiego panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala skutecznie sprawdzić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy.

Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego ważne jest zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowościach:
  • Wola - 3 marca przy Krytej Pływalni, ul. Pszczyńska 9,
  • Pawłowice - 4 marca w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Wojska Polskiego 19,
  • Suszec - 5 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Ogrodowa 22,
  • Kobiór - 8 marca w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Centralna 12.


Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.


Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy dokonać wcześniejszej rezerwacji pod numerem: 586-662-444 lub na www.mammo.pl/formularz. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Należy przygotować dowód osobisty przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.