Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 16 września 2015
  • 25 września 2015
  • wyświetleń: 2337

Bezpłatna mammografia w Woli

Za nami:

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Warto więc wybrać się na badanie, które 25 września bezpłatnie będzie można wykonać przy Ośrodku Zdrowia w Woli.

mammografia
Bezpłatną mammografię można będzie wykonać w Woli.


LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie. Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 - 69 lat wykonywana jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania te są refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Z kolei badania dla kobiet w wieku 40-49 oraz 70-75 lat wykonywane są w ramach Projektu "Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod numerem 586-662-444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.