Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 19 grudnia 2008
  • wyświetleń: 5792

Pierwsze Święta Bartusia w domu

Niespełna dwuletni Bartuś Pazyna, chory na postępujący zanik mięśni, którego życie uzależnione jest od respiratora, sondy i wielu skomplikowanych zabiegów medycznych, spędzi w domu rodzinnym swoje pierwsze Święta Bożego Narodzenia.

Pierwsze Święta Bartusia  w domu


Dziecko większość swojego krótkiego życia przebywało w szpitalu, na szczęście dzięki staraniom wielu ludzi, mały Bartuś od kilku miesięcy jest w domu ze swoimi bliskimi, to najlepsze co Go dotychczas w życiu spotkało. Stało się to możliwe dzięki ogromnej determinacji Rodziców , jak również zaangażowaniu ludzi z najbliższego środowiska.

Wyremontowano pomieszczenia, założono centralne ogrzewanie, wymieniono okna, położono nowy dach, zakupiono wiele niezbędnych sprzętów, np. generator prądotwórczy. W domu jest teraz ciepło i sucho. Nie zawiedli właściciele miejscowych firm: „ABA Wiktorczyk”, „Instalbud”, sołtys Pan Jacek Kubis, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Jolanta Skrzyńska, Ksiądz Stanisław Nieszporek, znajomi i sąsiedzi.

Dużym wsparciem były i są dla rodziny działania Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wsparcie finansowe Nadleśnictwa Kobiór. Pomoc tej rodzinie napływa również z różnych stron Śląska, na konto założone przez Stowarzyszenie Pożytku Publicznego „Omnibus”, dzięki zaangażowaniu Pani Grażyny Łebeckiej, działania te są prawnie uregulowanie i tym samym możliwe. Jednak w dalszym ciągu szukamy sojuszników w walce o uśmiech chorego dziecka.

Mały Bartuś Pazyna nigdy samodzielnie nie wypowie słowa „dziękuję”, ale Jego, mimo wszystko roześmiane oczy, potrafią wyrazić o wiele więcej. Ujmujący uśmiech małego, chorego chłopczyka jest w stanie zastąpić każde podziękowanie. Właśnie o ten uśmiech warto walczyć, sprawiać oby jak najczęściej pojawiał się na twarzy dziecka, tak mocno doświadczonego przez los.

Pragniemy w tym miejscu szczególnie podziękować ofiarodawcom: Pani Marzena Kucia z Pszczyny, Pani Irena Kudaj z Pszczyny, Pan Łukasz Piworowicz z Chorzowa, Pracownia Usług Projektowych EKO-PR Marek Burzyński z Gliwic, Państwo Teresa i Krzysztof Głazowscy z Cieszyna, FHU ZORKA S.C. Cecylia Kania i Piotr Zorembski, Pan Wojciech Orlik z Pszczyny, Pani Anna Pala z Pszczyny, Pan Mariusz Musiolik z Pszczyny, FINANCE SERVICE Marek Kwiatek z Tych, Państwo Urszula i Henryk Pudełko z Czarkowa, Pani Magdalena Wiera z Czarkowa, Młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznychz Pszczyny, Pan Andrzej Tomża z Pszczyny, Pan Eugeniusz Gepfert z Pszczyny, …i wielu innych anonimowym ofiarodawców.

Podajemy nr konta, na który można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację dziecka.
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”

Nr konta: 31 84480004 0027 7196 2000 0111

Wszystkim ludziom dobrego serca, wrażliwym na los chorych dzieci, hojnym ofiarodawcom na zbliżające się święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć serdeczne życzenia

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Wam spokój i radość
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem
Niech spełnią się wszystkie Wasze życzenia.

W imieniu Bartusia i Jego Rodziców życzenia składają Jolanta Skrzyńska i Jacek Kubis.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.