Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 25 lipca 2008
  • wyświetleń: 2143

Bezpłatna mammografia w Woli

Z początkiem września w Miedźnej zostaną nieodpłatnie przeprowadzone badania mammograficzne dla kobiet.

Spotkania zaplanowano na dni 2 i 3 września. W specjalnym mammobusie ustawionym przed Ośrodkiem Zdrowia w Woli zbadać piersi będą mogły kobiety urodzone w latach 1939–1958, którym od ostatnich badań finansowanych przez NFZ upłynęły pełne dwa lata.

Wyjątkowo badanie może być wykonane po upływie 1 roku: pacjentkom, u których w rodzinie stwierdzono raka piersi (u matki, siostry, córki). Z udziału w programie wykluczone są pacjentki leczone w Poradniach Chorób Piersi i pacjentki leczone z powodu rozpoznanego raka piersi.

Rejestracjować można się osobiście w Gminnym środku Pomocy Społecznej w Woli do 22 sierpnia lub telefonicznie pod numerem 032 211 82 51. Dodatkowo, w dniach badań rejestracja będzie prowadzona bezpośrednio w mammobusie.

Badania przeprowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Med–Jolan”. Wyniki będą wydawane po 22 dniach od daty ich wykonania.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.