Wybory samorządowe 2024

Beata Hellwig

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Beata Hellwig

Kandydatka do Rady Powiatu Pszczyńskiego

Okręg nr 3
Pozycja nr 7

Nazywam się Beata Hellwig. Jestem mieszkanką Pszczyny, mamą czwórki dorosłych dzieci oraz 5-ciokrotną babcią. Nie należę do żadnej partii politycznej. Od 17 lat jestem dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie.

Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem włókiennictwa, a z zawodu i zamiłowania nauczycielem matematyki. Swoją wiedzę pogłębiałam na studiach podyplomowych z informatyki oraz zarządzania oświatą. Praca z młodymi ludźmi nie pozwala mi popaść w rutynę i wymusza ciągły rozwój, dając w zamian energię i wiarę w osiągnięcie sukcesu.

W przeszłości aktywnie działałam jako wolontariusz Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”, obecnie jestem członkiem Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Mieszkam na osiedlu Powstańców Śląskich w Pszczynie, którego byłam przewodniczącą. Wolny czas spędzam aktywnie, najchętniej z rodziną i przyjaciółmi. Moją pasją jest projektowanie odzieży, jednak moje szkice rzadko wchodzą w etap realizacji.

Rok 2023 była dla mnie bardzo ważny. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości, a moi uczniowie nadali mi Order Uśmiechu. To ostatnie wyróżnienie ucieszyło mnie najbardziej.

Przedmiotem mojej szczególnej troski jest przyszłość naszej Małej Ojczyzny. Szczególnie ważne są dla mnie sprawy społeczne, dobro i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, zwłaszcza dzieci. Chciałabym mieć wpływ na kierunek, w jakim będzie się rozwijała Pszczyna. Lubię pomagać innym i uważam, że gdy zostanę radną, będę miała ku temu więcej możliwości.

Za każdy oddany głos z góry serdecznie dziękuję.

Wyświetleń: 1513