Wybory samorządowe 2024

  • 25 marca 2024
  • wyświetleń: 1838

Konwencja PiS w Katowicach. Kandydatka na burmistrza Pszczyny reprezentowała nasz okręg

W sobotę 23 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się Wojewódzka Konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zaprezentowano kandydatów PiS w wyborach samorządowych. Na początku Konwencji głos zabrała Katarzyna Raszka - kandydatka na burmistrza Pszczyny, która reprezentowała cały okręg 27, obejmujący powiat bielski, miasto Bielsko-Biała, powiat cieszyński, żywiecki oraz pszczyński.

Wojewódzka Konwencja PiS w Katowicach. Kandydatka na burmistrza Pszczyny reprezentowała nasz okręg - 23.03.2024 · fot. materiały prasowe


W swoim wystąpieniu Katarzyna Raszka zwróciła uwagę na ogromne środki, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył na osoby z niepełnosprawnościami.

- W obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami - ostatnie lata - to były historyczne zmiany. Zrobiono bardzo dużo: Fundusz Solidarnościowy, działania w zakresie asystencji osób niepełnosprawnych, opieki wytchnieniowej. To są programy, których nie było do 2015 r. Przez te 8 lat środki na wsparcie osób niepełnosprawnych z piętnastu i pół miliarda zł wzrosły aż do czterdziestu miliardów zł. Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło jako pierwsze państwo w Europie i drugie na świecie ustawę o dostępności plus. Została przyjęta, przygotowana i wdrożona w życie strategia na rzecz osób z niepełnosprawnością do 2030 r. Pozostawiono konkretny plan działania, który powinna realizować obecna władza. A we współpracy z nią samorządy - powiedziała Katarzyna Raszka.

Na koniec swojego wystąpienia kandydatka na burmistrza Pszczyny, przedstawiając walory Pszczyny, wyraziła nadzieję, że nadal będzie można bezpiecznie spacerować po pszczyńskim parku i nie będzie u nas sytuacji, jakie mają dziś miejsce w krajach Europy Zachodniej.

Podczas Konwencji mówiono także o tym, co udało się zrealizować podczas mijającej kadencji samorządu na terenie całego województwa śląskiego. Zaprezentowano kandydatów na prezydentów miast oraz kandydatów do Sejmiku Województwa Śląskiego. Z powiatu pszczyńskiego z list PiS-u do Sejmiku kandyduje Patrycja Gaża.

W sobotniej konwencji uczestniczyli Europosłowie, Posłowie, Senatorowie, samorządowcy oraz kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach.

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.