Wybory samorządowe 2024

  • 21 marca 2024
  • wyświetleń: 2038

Franciszek Dziendziel kończy wójtowanie, ale startuje do Sejmiku Województwa Śląskiego

Obecny wójt Pawłowic Franciszek Dziendziel kończy wójtowanie. W wyborach 7 kwietnia startuje do Sejmiku Województwa.

Franciszek Dziendziel
Franciszek Dziendziel · fot. materiały prasowe
Przez ostatnie 10 lat pełniłem funkcję Wójta Gminy Pawłowice, wcześniej pracowałem na kierowniczych stanowiskach w górnictwie, a także przez 16 lat byłem Przewodniczącym Rady Gminy Pawłowice.

Nasza gmina jest jedną z najbardziej rozwiniętych w skali kraju i regularnie otrzymujemy wiele wyróżnień z zakresu gospodarności i ochrony środowiska. Mamy nowoczesne obiekty sportowe, w tym kryty basen, lodowisko, halę, korty tenisowe, wodny plac zabaw, liczne boiska, inhalatorium, a także unikatowy na skalę europejską tor curlingowy. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone szkoły i choć jesteśmy gminą wiejską, to uruchomiliśmy z sukcesem liceum i technikum, mamy też rozwinięty system stypendialny. Mieszkańcy mają dostęp do naszych studni głębinowych, korzystają z darmowej komunikacji lokalnej, rozwinęliśmy odnawialne źródła energii - w naszej gminie bardzo dobrze się mieszka.

Za swoją działalność otrzymałem liczne nagrody i medale. Aktywnie działam w Stowarzyszeniu Gmin Górniczych, współpracuję z okolicznymi gminami, byłem też V-ce Przewodniczącym Zarządu Śląskiego Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów. Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie chciałbym wykorzystać w jeszcze szerszym zakresie, dlatego postanowiłem kandydować do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Nie przynależę i nigdy nie przynależałem do żadnej partii politycznej. W tych wyborach możesz poprzeć moją kandydaturę stawiając znak x na Liście Koalicji Obywatelskiej, miejsce 9 (ostatnie).

Proszę o Twój głos 7 kwietnia.

Franciszek Dziendziel

Franciszek Dziendzielwójt gminy Pawłowice

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.