Wybory samorządowe 2024

  • 16 marca 2024
  • 19 marca 2024
  • wyświetleń: 17134

[FOTO] PiS powiatu pszczyńskiego przedstawił swoich kandydatów w wyborach samorządowych

W sobotę 16 marca Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość przedstawił swoich kandydatów w wyborach samorządowych: kandydatkę na burmistrza Pszczyny Katarzynę Raszkę, kandydatów do Rady Miejskiej w Pszczynie, do Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz kandydatkę do Sejmiku Śląskiego.

Prezentacja kandydatów PiS powiatu pszczyńskiego w wyborach samorządowych - 16.03.2024 · fot. Materiały prasowe


W prezentacji uczestniczył poseł na Sejm RP Grzegorz Puda, który na początku przedstawił kandydatkę PiS na burmistrza Pszczyny.

- Znam panią Katarzynę bardzo długo. Współpracowaliśmy przez wiele lat, gdy pełniła funkcję rzecznika prasowego cieszyńskiego Starostwa. Dała się poznać, jako osoba o bardzo dużej wiedzy na temat wszystkich obszarów, jakimi samorząd się zajmuje. Jest osobą kompetentną, doświadczoną, znakomicie zorganizowaną. Skutecznie zarządza Sztabem Wyborczym PiS-u w powiecie pszczyńskim, dzięki czemu zarejestrowaliśmy we wszystkich okręgach listy z kandydatami do Rady Miejskiej w Pszczynie oraz Rady Powiatu Pszczyńskiego - powiedział parlamentarzysta.

- Bardzo podziwiam panią Katarzynę za działalność społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i potrzebujących. Już drugą kadencję pełni funkcję Radnej Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Woj. Śląskiego. Jest przykładem silnej kobiety, która wzorowo łączy obowiązki matki, społeczniczki z pracą zawodową. Uważam, że Pani Katarzyna Raszka jest bardzo dobrą kandydatką na burmistrza Pszczyny - dodał Puda.

Prezentacja kandydatów PiS powiatu pszczyńskiego w wyborach samorządowych - 16.03.2024
Katarzyna Raszka - 16.03.2024 · fot. Materiały prasowe


Kandydatka na burmistrza Pszczyny Katarzyna Raszka zaprezentowała liderów list Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej w Pszczynie.

- Państwowa Komisja Wyborcza przeprowadziła losowanie numerów list wyborczych. Z radością informuję, że Prawo i Sprawiedliwość wylosowało numer 1. My odważnie starujemy pod wspólnym szyldem PiS-u i tworzymy zgraną drużynę. Los nas za to wynagrodził numerem jeden naszej listy. W okręgu numer jeden liderem naszej listy jest Tadeusz Bałuch, w okręgu numer 2 to ja mam zaszczyt być liderem, w okręgu numer 3 liderem jest Andrzej Mańka, a w okręgu numer 4 Michał Ziebura - mówiła Katarzyna Raszka

Następnie kandydatka na burmistrza Pszczyny zaprezentowała kandydatkę do Sejmiku Śląskiego Patrycję Gażę.

Prezentacja kandydatów PiS powiatu pszczyńskiego w wyborach samorządowych - 16.03.2024
Prezentacja kandydatów PiS powiatu pszczyńskiego w wyborach samorządowych - 16.03.2024 · fot. Materiały prasowe


- Patrycja jest młodą, dynamiczną i przedsiębiorczą kobietą. Prowadzi własną działalność gospodarczą na terenie Pszczyny. Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, na kierunku Zarządzanie Strategiczna. Od lat działa aktywnie na rzecz społeczności lokalnej. Zna bardzo dobrze funkcjonowanie samorządu wojewódzkiego. Uczestniczyła w licznych stażach i praktykach, organizowanych przez Urząd Marszałkowski, co pozwoliło jej poznać obszary, jakimi zajmuje się ten samorząd - opowiadał kandydatka na burmistrza Pszczyny.

Następnie jedyna kandydatka Prawa i Sprawiedliwości z całego powiatu pszczyńskiego do Sejmiku Patrycja Gaża zaprezentowała liderów list PiS-u do Rady Powiatu Pszczyńskiego. W okręgu numer jeden (Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Suszec) liderem listy jest Jacek Sodzawiczny, w okręgu numer 2 (Miedźna) liderem jest Bronisław Śmieja, w okręgu numer 3 (Pszczyna - Miasto) liderem jest Marcela Kanafek-Lewandowska, w okręgu numer 4 (Pszczyna - Sołectwa) liderem jest Aleksander Malcher, a w okręgu numer 5 (Pawłowice) liderem jest Wiesław Konieczny.

- W naszej drużynie mamy szeroką reprezentację doświadczonych samorządowców oraz bardzo dobrych fachowców z różnych branż. Na naszych listach są: rolnicy, leśnicy, wojskowi, górnicy, lekarze, nauczyciele, przedsiębiorcy. Są osoby młode i starsze. Liczymy na Państwa głosy i prosimy o udział w wyborach - podkresliła kandydatka do Sejmiku Patrycja Gaża.

Informacja dla komitetów i kandydatów

Każdy komitet, którego kandydaci biorą udział w najbliższych wyborach, może na łamach pless.pl BEZPŁATNIE przedstawić swój program oraz osoby ubiegające się o mandaty.

Komitety, które chcą przedstawić swój program i kandydatów, proszone są o kontakt z redakcją - email: redakcja@pless.pl lub tel.: 322128893.

mp / pless.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.