Wybory samorządowe 2024

  • 22 marca 2024
  • wyświetleń: 581

Mało miejsca do prezentacji plakatów wyborczych na terenie Goczałkowic?

Jeden z kandydatów do Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój zauważa, że urząd zapewnia niewystarczającą ilość miejsca na zawieszenie plakatów wyborczych. Poprosiliśmy urzędników, aby odnieśli się do tej kwestii. W ilu miejscach kandydaci mają szansę na wywieszenie plakatów, jakiego rodzaju są to miejsca?

Wyb
Tablica ogłoszeniowa na skrzyżowaniu DK-1, ul. Głównej i Warzywnej w Goczałkowicach - 22.03.2024


- Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego, Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój zapewnił miejsce na bezpłatne umieszczanie plakatów komitetów wyborczych. Informacja ta została podana do wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej. Wyznaczono w tym celu osiem gminnych tablic ogłoszeniowych. Taka sama liczba tablic wyznaczana była także w poprzednich wyborach i zawsze była to liczba wystarczająca. Z obserwacji widzimy, że i obecnie na wyznaczonych tablicach są wolne miejsca na plakaty chętnych komitetów wyborczych - informuje Paweł Komraus z Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.