Wybory samorządowe 2024

  • 4 marca 2024
  • 6 marca 2024
  • wyświetleń: 13560

Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe przedstawiło kandydatów w wyborach

W niedzielę, 3 marca w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się konwent Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego. Na scenie zaprezentowano kandydatów do Rady Miejskiej, Rady Gminy Miedźna, a także do Rady Powiatu Pszczyńskiego. Łącznie publiczność poznała imiona i nazwiska pięćdziesięciu dziewięciu osób ubiegających się o mandat radnego.

Otwarcie kampanii wyborczej Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego - 03.03.2024 · fot. Marek Grucka / Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe


Spotkanie było otwarte dla mieszkańców. Zanim przedstawiono listy kandydatów na scenie odbył się występ zespołu Avocado. Finaliści programu telewizyjnego programu X Factor udowodnili, że są jedną z najlepszych formacji w kraju nie używających żadnych instrumentów.

Po zakończonym koncercie na scenie pckulu pojawili się Krystian Szostak doświadczony samorządowiec, współzałożyciel PPS-u, Leszek Szczotka, przewodniczący Rady Miejskiej oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Loading...


W pięknych słowach Krystian Szostak przybliżył sylwetkę Józefa Tetli, z którym ponad 25 lat temu zakładali Porozumienie. Przedstawił również ideę Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego.

- Józef Tetla był pomysłodawcą stworzenia komitetu, który nie reprezentował by interesów partii, a mieszkańców.

- Dzięki pracy dla samorządu poznałem wielu wspaniałych ludzi - mieszkańców, urzędników, radnych. Wszyscy, którzy zasiadali w Radzie Miejskiej, mieli jeden cel - nigdy nie zapominali, po co przyszli do Rady i co chcą zrobić - mówił Leszek Szczotka, radny od 2003 roku, a nieprzerwanie od 2006 roku przewodniczący Rady Miejskiej. Najważniejsza zawsze była służba na rzecz Pszczyny i społeczeństwa - służba całkowicie bezinteresowna.

Otwarcie kampanii wyborczej Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego - 03.03.2024 · fot. pless.pl


Ostatnim, który zabrał głos był Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

- Współpraca to podstawa - zarówno w samorządzie, jak i w całym życiu. To, że dziś razem tutaj jesteśmy w tak dużym i wspaniałym gronie - pokazuje, jak bardzo to jest ważne - nie tylko dla Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego, ale przede wszystkim dla mieszkańców, których reprezentujemy - powiedział Dariusz Skrobol. - Dziękuję Wam wszystkim, moim współpracownikom i przyjaciołom - w pojedynkę byśmy tego nie zrobili, ale razem możemy wiele - dodał.

Niedzielny konwent był okazją do zaprezentowania kandydata Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego na burmistrza. W dość nietypowy sposób Piotr Łapa, wspólnie ze swoim synem ze sceny wywołali głośno Dariusza Skrobola, który będzie starał się o reelekcję.

Dariusz Skrobol podsumował realizację swojego programu wyborczego. Podkreślił skuteczność działania. Przekazał, że 90 procent założonego programu udało się wykonać. Burmistrz przedstawił również plany na Pszczynę w kadencji 2024 - 2029. Niebawem szczegółowy program zostanie zaprezentowany mieszkańcom gminy. Na zakończenie podziękował wszystkim kandydatom Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego.

- Dziękuję kandydatom za to, że zdecydowaliście się podnieść tę rękawicę. Wiem, że bywa ona ciężka, że to wymaga odwagi. Ale jesteście wspaniałymi ludźmi. To wielka radość być częścią takiego zespołu - podkreślił Dariusz Skrobol.

Koncert zespołu Avocado podczas konwentu Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego - 03.03.2024 · fot. pless.pl


Poniżej przedstawiamy kandydatów do Rady Miejskiej w Pszczynie i Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Lista kandydatów do Rady Miejskiej w PszczynieOkręg nr 1: osiedla Piłsudskiego, Daszyńskiego, Podstarzyniec, Polne Domy, Powstańców Śl., Stara Wieś)

1. Maria Szostak
2. Marcelina Leki
3. Marek Chrapkiewicz
4. Piotr Kloc
5. Monika Kołosowska
6. Agnieszka Stebel
7. Natan Skrobol

Okręg nr 2: osiedla Kępa, Piastów, Siedlice, Kolonia Jasna, Stare Miasto i Śródmieście

1. Kamil Widłok
2. Marcin Leśniewski
3. Barbara Szmajduch
4. Danuta Paszko
5. Janusz Chudy
6. Marta Mejsak
7. Monika Rąba

Okręg nr 3: sołectwa Ćwiklice, Czarków, Jankowice, Piasek, Rudołtowice i Studzienice

1. Leszek Szczotka
2. Andrzej Wojtanowicz
3. Magdalena Piech
4. Marek Wojtala
5. Katarzyna Pławecka
6. Krzysztof Podbioł
7. Barbara Rzadkowska
8. Krystian Kmiecik

Okręg nr 4: sołectwa Brzeźce, Łąka, Poręba, Studzionka, Wisła Wielka i Wisła Mała

1. Dariusz Skrobol
2. Ireneusz Gruszka
3. Damian Szuster
4. Barbara Orszulik
5. Adrian Winkler
6. Joanna Brożek
7. Daria Bazgier
8. Bartłomiej DzidaLista kandydatów do Rady Powiatu PszczyńskiegoOkręg nr 1: gminy Goczałkowice, Kobiór i Suszec

1. Stefan Ryt
2. Krzysztof Spyra
3. Michał Czernek
4. Małgorzata Jakubik
5. Edyta Waleczek
6. Aleksandra Kocima
7. Grzegorz Maćkowski

Okręg nr 2: gmina Miedźna

1. Bogdan Taranowski
2. Marcin Sosna
3. Anna Noga
4. Paweł Libera
5. Małgorzata Gorzędowska

Okręg nr 3: miasto Pszczyna - osiedla Daszyńskiego, Kępa, Kolonia Jasna, Piastów, Piłsudskiego, Podstarzyniec, Polne Domy, Powstańców Śląskich, Siedlice, Stara Wieś, Stare Miasto i Śródmieście

1. Krystian Szostak
2. Piotr Łapa
3. Zofia Masny-Klimczak
4. Anna Szydłowska
5. Marcin Ptaszyński
6. Monika Promny
7. Beata Hellwig

Okręg nr 4: Ssołectwa Brzeźce, Czarków, Ćwiklice, Jankowice, Łąka, Piasek, Poręba, Rudołtowice, Studzienice, Studzionka, Wisła Mała i Wisła Wielka

1. Magdalena Czarnecka
2. Zdzisław Grygier
3. Waldemar Lipus
4. Gabriela Januszewska
5. Krystyna Fuławka
6. Ewelina Czernecka
7. Dariusz Grajcarek
8. Jakub Pieczka


Kandydaci do Rady Gminy MiedźnaOkręg nr 3:

1. Michał Pająk

Okręg nr 5:

1. Stanisław Lubański

ar / pless.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.