pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 czerwca 2007
  • wyświetleń: 14746

Powstaje market na os. Piastów!

Nowy pawilon handlowy jest budowany na osiedlu Piastów. Na działce przy ulicy. M. Skłodowskiej-Curie wkrótce powstanie sklep, najprawdopodobniej z artykułami spożywczymi. Decyzja o sprzedaży nieruchomości została podjęta przez Walne Zebranie Przedstawicieli Pszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Obiekt handlowy powstaje na ul. Skłodowskiej-Curie na wysokości ulicy Łokietka. W tym miejscu znajdowała się wcześniej łąka i parking, z którego korzystali mieszkańcy pobliskich bloków. W związku z tym pojawiły się pierwsze protesty, są zbierane podpisy przeciwko tej inwestycji. Mieszkańców pragnie jednak uspokoić spółdzielnia.

- Na tym terenie, obok sklepu, powstanie nowy, jeszcze większy parking. - powiedział nam w rozmowie dyrektor ds. technicznych PSM.

Pozostaje jednak pytanie: czy nowy parking będzie nadal dla mieszkańców czy tylko dla klientów nowego sklepu? I w końcu: kiedy powstanie? Dyrektor PSM obiecał niebawem udzielić dodatkowych informacji na ten temat. Poniżej publikujemy oświadczenie PSM.

smm / pless.pl

------------------------------------

W dniu 14 czerwca 2007 r. o 12.44 od Zarządu PSM otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

W związku z obawami mieszkańców zamieszkujących budynki przy ul. Łokietka na os. Piastów o ograniczeniu ilości miejsc postojowych dla samochodów chcemy poinformować, że w trzecim kwartale bieżącego roku inwestor budujący pawilon handlowy wybuduje około 40 nowych miejsc postojowych na terenach spółdzielczych – w sąsiedztwie budynków Łokietka 3,5,8-16, Kazimierza Wielkiego 4.
Wybudowany zostanie również nowy chodnik wzdłuż zatoczki parkingowej przy ul. Łokietka oraz nowy chodnik łączący budynki niskie przy ul. Łokietka i Krzywoustego.

Zarząd PSM

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.