pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 czerwca 2007
  • wyświetleń: 8238

Nowe autobusy PKS w Pszczynie

Jest ekonomiczny, nowoczesny, łatwodostępny dla starszych ludzi, nie zatruwa nam życia, i pomimo garba jest piękny. Kto to taki? Nazywa się Tedom Kronos 123G. Przez kilkanaście dni mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mieli okazję podróżować pierwszym niskopodłogowym autobusem we flocie PKSu Pszczyna.

Nowe autobusy PKS w Pszczynie
Autobus napędzany gazem ziemnym jeździł po Pszczynie tylko przez kilkanaście dni.


Pojazd ten wyprodukowany w czeskim mieście Třebíč wyposażony jest w ekonomiczny silnik napędzany gazem ziemnym, którego zbiorniki zamontowane są na dachu autobusu. Sprawia to, że do atmosfery dostaje się o wiele mniej szkodliwych substancji niż w przypadku silnika napędzanego olejem napędowym. Oprócz tego na pokładzie autobusu może jednorazowo i komfortowo podróżować od 88 do 100 pasażerów. Jego maksymalna prędkość to 90km/h. Silnik zasilany gazem ziemnym jak i zastosowane w pojeździe technologie sprawiają, że jest on tańszy w eksploatacji niż jakikolwiek autobus należący do PKSu Pszczyna.

Niestety mieszkańcy miasta na dzień dzisiejszy muszą się pogodzić z faktem, że autobus w Pszczynie był eksploatowany tylko przez jakiś czas. Odbywał bowiem u nas testy podobnie jak w Warszawie, Gdyni, Rzeszowie, Lublinie, Mielcu, Przemyślu i Dębicy. Znając naszego rodzimego przewoźnika chyba będzie nam dane jeszcze długo poczekać na autobusy z prawdziwego zdarzenia.

Kolejnym problemem uniemożliwiającym zakup pojazdów tego typu jest brak stacji CNG w Pszczynie. Autobusy musiałyby codziennie dojeżdżać do Pawłowic lub Tychów, aby uzupełnić gaz w butlach. Tedom posiada w swojej ofercie również autobusy z silnikiem Diesla. Może one kiedyś pojawią się na ulicach miasta? Każdy z nas chce mieszkać w mieście czystym. Dlatego nie bez powodu firma głosi hasło "TEDOM pro zdravé město" (TEDOM dla zdrowia miasta).

d0_ob / klub pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.