pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lutego 2003
  • wyświetleń: 1044

Wieści z dróg

Intensywne opady śniegu, z którymi od kilku dni nie mogli sobie poradzić drogowcy w całym kraju, dotarły na ziemię pszczyńską. To dobra wiadomość dla narciarzy i snowboardzistów, bo problemów ze śniegiem w górach nie będzie, gorsza dla kierowców. Na razie jednak, wszystkie drogi w powiatach pszczyńskim choć zaśnieżone, są przejezdne. Już w nocy rozpoczęły swą pracę piaskarko-solarki, pługi i pojazdy opłużone. Drogowcy dbają szczególnie o główne szlaki komunikacyjne z Pszczyny do: Bierunia, Jastrzębia, Oświęcimia i Żor. Ale również w poszczególnych gminach powiatu pszczyńskiego, na bocznych drogach, kierowcy nie powinni napotkać żadnych trudności.

Białe, ale przejezdne są obecnie drogi w powiecie bielskim. Na drogach Podbeskidzia pracują obecnie trzy piaskarki i dwa pługi. W Czechowicach-Dziedzicach pługi i piaskarki wyjeżdżają na gminne drogi, co sześć godzin. Z dróg usuwane jest śniegowe błoto, a ich nawierzchnie są posypywane mieszanką solną-żużlową poinformował nas Janusz Moryto z Urzędu Miejskiego w Czechowicach. Na wszystkich drogach warunki są jednak bardzo trudne, lepiej więc zachować bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami i nie jechać szybciej niż 50 kilometrów na godzinę.

Iza / Mega FM

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.