Zmarł ceniony zegarmistrz, który przez ponad pół wieku prowadził w Pszczynie swój zakład
W dniu 17 lipca, w wieku 84 lat, zmarł Antoni Jonderko - ceniony zegarmistrz, który przez długie lata przy ulicy Warownej 3 naprawiał zegarki i zegary wielu mieszkańcom.
Jak wspomina córka Aleksandra Jonderko, "Być może przed odejściem wrócił pamięcią do rodzinnej Łąki i do trudnych lat młodości, gdy pieszo szedł na pociąg odjeżdżający z pszczyńskiego dworca do Katowic. Tam uczył się zawodu, któremu pozostał wierny niemal przez całe życie. Jego zakład zegarmistrzowski w Pszczynie działał przez pięćdziesiąt pięć lat".
Pogrzeb śp. Antoniego Jonderko odbędzie się w piątek 24 lipca o godz. 9:30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pszczynie, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz Wszystkich Świętych.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.