Wiadomości

  • 15 lipca 2026
  • 17 lipca 2026
  • wyświetleń: 7063

[ZDJĘCIA] Policjantki i policjanci z pszczyńskiej komendy uhonorowani podczas święta policji

W środę 15 lipca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Była to okazja do podziękowania funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie za ich codzienną służbę oraz do wręczenia wyróżnień i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Policjantki i Policjanci z pszczyńskiej komendy uhonorowani podczas święta policji - 15.07.2026 · fot. Powiat Pszczyński
Policjantki i Policjanci z pszczyńskiej komendy uhonorowani podczas święta policji - 15.07.2026


Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie insp. Arkadiusz Bloch podkreślił znaczenie codziennej służby policjantów, ich zaangażowania oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

- Rok 2026 został ustanowiony rokiem 100-lecia dzielnicowych. W tym roku przypadają również inne ważne jubileusze: 100-lecie sportu w Policji, 50-lecie Biura Operacji Antyterrorystycznych, 95-lecie Lotnictwa Policji. Każda z tych rocznic przypomina, jak wszechstronną i nowoczesną formacją jest Policja oraz jak różnorodne zadania wykonują jej funkcjonariusze. Łączy je wspólny mianownik - profesjonalnym, odpowiedzialność i gotowość do niesienia pomocy innemu człowiekowi - podkreślał komendant insp. Arkadiusz Bloch, dziękując wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie i ich rodzinom. Dziękował również przedstawicielom samorządów, służbom, instytucjom, organizacjom społecznym i partnerom, z którymi na co dzień współpracują, odpowiadając wspólnie na potrzeby mieszkańców.

W dowód uznania za szczególne zaangażowanie na rzecz wsparcia ustawowych działań Policji na terenie województwa śląskiego Kapituła Odznaki Honorowej "Za Zasługi dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach" uhonorowała odznaką pierwszego zastępcę komendanta powiatowego Policji w Pszczynie mł. insp. Marka Nowoka.

Podczas uroczystości 34 funkcjonariuszy pszczyńskiej komendy odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wręczył je zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jacek Stelmach w asyście komendanta powiatowego insp. Arkadiusza Blocha.

Wyróżniający się policjanci otrzymali również nagrody starosty pszczyńskiego oraz burmistrza Pszczyny za szczególne osiągnięcia w służbie. Łącznie przyznano ich 10. Działacze Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów odebrali odznaczenia związkowe i medale, natomiast pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymali listy gratulacyjne.

W imieniu samorządowców i mieszkańców powiatu głos zabrał starosta Grzegorz Wanot, dziękując policjantkom i policjantom za ich odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę.

- Dziękuję za to, że każdego dnia jesteście tam, gdzie potrzebna jest pomoc, odwaga i odpowiedzialność. Składam serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym, odznaczonym oraz awansowanym. Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Komendy życzę wytrwałości oraz tego, by każda służba kończyła się bezpiecznym powrotem do domu. Słowa wdzięczności kieruję również do rodzin, których wsparcie i zrozumienie są nieocenione - mówił starosta pszczyński, Grzegorz Wanot, który wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Pawłem Sadzą na ręce komendanta powiatowego insp. Arkadiusza Blocha i zastępcy komendanta wojewódzkiego insp. Jacka Stelmacha przekazał listy gratulacyjne.

Podczas uroczystości gościnnie wystąpił zespół Rushed działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie pod opieką Joanny Gryz.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.