Wiadomości

  • 4 czerwca 2026
  • 7 czerwca 2026
  • wyświetleń: 6314

Pszczyna żegna duszpasterza młodzieży. Ksiądz Marcin Głąbek otrzymał nową misję

Decyzją ks. Arcybiskupa Andrzeja Przybylskiego, z dniem 29 sierpnia ks. Marcin Głąbek - wikariusz w Parafii Podwyższenia Krzyża w Pszczynie - rozpocznie swoją nową posługę, jako archidiecezjalny duszpasterz akademicki.

Ks. Marcin Głąbek
Ks. Marcin Głąbek · fot. Parafia Podwyższenia Krzyża w Pszczynie


Tym samym ceniony przez parafian ksiądz zakończy swoją 4-letnią misję w Pszczynie. Zastąpi go ks. Marek Niewęgłowski, który aktualnie posługuje w Parafii św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu.

Ks. Marcin Głąbek pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 2022 roku w Katowicach z rąk arcybiskupa Wiktora Skworca. Od tego samego roku pełni posługę duszpasterską w Parafii Podwyższenia Krzyża Św.. Jest także Duszpasterzem Młodzieży Rejonu Pszczyna, angażując się w formację i towarzyszenie młodym ludziom. Równocześnie rozwija swoją działalność naukową jako doktorant Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.