Wiadomości
- 27 maja 2026
- wyświetleń: 343
Rada Gminy Pawłowice uchwaliła plan ogólny. Kluczowy dokument trafi teraz do wojewody
Podczas wtorkowej sesji, 26 maja, Rada Gminy Pawłowice przyjęła plan ogólny gminy - jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych.

We wtorek 26 maja odbyła się sesja rady gminy, podczas której samorządowcy uchwalili plan ogólny gminy Pawłowice. To ważny dokument planistyczny, który zastąpi Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, a jego stworzenie jest ustawowym obowiązkiem wynikającym z przeprowadzonej reformy urbanistycznej.
O przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego Rada Gminy zdecydowała już w październiku 2023 roku. Podjęta na sesji uchwała trafi do Wojewody Śląskiego. Jeżeli zostanie pozytywnie zweryfikowana, wejdzie w życie 30 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Po opublikowaniu jej w dzienniku urzędowym, Gmina Pawłowice będzie mogła starać się o zwrot kosztów sporządzenia dokumentu z funduszy Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz także
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.




