Wiadomości
- 26 maja 2026
- wyświetleń: 755
Nowa inwestycja w Suszcu. Powstanie system tłoczenia ścieków za ponad 5 mln zł
Blisko 3 mln zł dofinansowania trafi do Gminy Suszec na realizację inwestycji związanej z rozwojem infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Projekt pod nazwą "Budowa systemu tłoczenia ścieków pomiędzy oczyszczalnią ścieków w Suszcu i oczyszczalnią ścieków w Rudziczce" uzyskał wsparcie w wysokości dokładnie 2 mln 948 tys. 778 zł.
Środki na realizację inwestycji pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa. Wsparcie zostało przyznane w ramach działania 2.11, obejmującego projekty dotyczące budowy i modernizacji kanalizacji sanitarnej, oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowych.
List gratulacyjny odebrali w piątek 22 maja z rąk wicemarszałka Województwa Śląskiego Grzegorza Boskiego przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Suszcu - Prezes Zarządu Mieczysław Malcharek oraz Członek Zarządu i Dyrektor Techniczny Tomasz Marcisz.
Projekt zakłada budowę systemu tłoczenia ścieków pomiędzy oczyszczalnią ścieków w Suszcu i oczyszczalnią ścieków w Rudziczce. W ramach inwestycji powstanie kanał tłoczny o długości ok. 2728 metrów. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 5 mln 72 tys. 943 zł. Inwestorem będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Realizacja zadania ma przyczynić się do poprawy funkcjonowania lokalnej infrastruktury kanalizacyjnej, zwiększenia bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców oraz skuteczniejszej ochrony środowiska naturalnego.
- Gratuluję dobrych, przemyślanych projektów, bo to wasza inicjatywa, determinacja i dobre przygotowanie wniosków sprawiają, że te przedsięwzięcia mają szansę zostać zrealizowane - podkreślał wicemarszałek Województwa Śląskiego.
W ramach trzech rozstrzygniętych naborów podpisano łącznie 41 umów o dofinansowanie inwestycji o wartości przekraczającej 136,6 mln zł. Projekty mają przełożyć się na poprawę jakości życia mieszkańców, bardziej zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi oraz dalszy rozwój infrastruktury komunalnej w regionie.
Zobacz także
Gmina Pszczyna z dofinansowaniem z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych
Nowoczesny pojazd wesprze utrzymanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej
7000 zł dofinansowania na wymianę "kopciucha" w Kobiórze!
150 tysięcy złotych na zabytki - można się starać o dofinansowanie
Rekordowe 18,1 mln złotych dla Rolniczoka. Wicestarosta odebrał list gratulacyjny
17 mln zł dla Pszczyny na zieloną energię. Zastępca burmistrza otrzymał list gratulacyjny
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










