Wiadomości

  • 19 maja 2026
  • 23 maja 2026
  • wyświetleń: 4265

[ZDJĘCIA] Goczałkowice: kiedyś odwiert solanki, a niedługo miejsce do odpoczynku i zabawy!

Zmienia się przestrzeń w rejonie ulic Staropolanka i Solankowej na Kolonii Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju! Powstaje tam miejsce integracji, które już wkrótce wypełni radosny gwar dzieci oraz wspólnych rozmów. Zobaczcie zdjęcia z prac!

Na Kolonii Brzozowej w Goczałkowicach powstaje miejsce do odpoczynku i zabawy - 19.05.2026 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój
Na Kolonii Brzozowej w Goczałkowicach powstaje miejsce do odpoczynku i zabawy - 19.05.2026


W rejonie ulic Staropolanka i Solankowej w Goczałkowicach-Zdroju powstanie miejsce spotkań dla mieszkańców. Prace idą pełną parą. Alejki są już wytyczone, zamontowano część urządzeń, trwa remont istniejącego budynku, który w przeszłości służył odwiertowi solanki. Teraz jest przebudowywany i stanie się labiryntem edukacyjnym oraz obiektem wspinaczkowym dla dzieci. Zostanie przy nim zamontowana zjeżdżalnia.

Na terenie wokół budynku pojawią się urządzenia zabawowe i edukacyjne, ławki, leżaki parkowe, huśtawka. Powstanie tam też strefa zieleni, która pozwoli mieszkańcom, zarówno tym młodszym, jak i starszym odpocząć na łonie natury.

Na Kolonii Brzozowej powstanie miejsce integracji i zabawy. Jest dofinansowanie · fot. Facebook / Gabriela Placha - Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój
Na Kolonii Brzozowej powstanie miejsce integracji i zabawy. Jest dofinansowanie
  • Na Kolonii Brzozowej powstanie miejsce integracji i zabawy. Jest dofinansowanie
  • Na Kolonii Brzozowej powstanie miejsce integracji i zabawy. Jest dofinansowanie
  • Na Kolonii Brzozowej powstanie miejsce integracji i zabawy. Jest dofinansowanie


Inwestycja o wartości prawie 1,8 mln zł jest współfinansowana z środków unijnych. Zadanie pn. "Nadanie nowej funkcji terenu poprzemysłowego poprzez budowę strefy integracji mieszkańców w Goczałkowicach-Zdroju" realizuje firma Poldimex z Gierałtowic. Wykonawca ma czas do połowy roku.

Przypomnijmy, w październiku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego wójt Gabriela Placha odebrała potwierdzenie dofinansowania w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.