Wiadomości
- 8 maja 2026
- 9 maja 2026
- wyświetleń: 4574
Stop dezinformacji! Szpital w Pszczynie nie zamyka oddziału ginekologiczno‑położniczego!
Szpital w Pszczynie stanowczo dementuje pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje o planowanym zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego od czerwca. Jak podkreśla zarząd placówki, nie są prowadzone żadne działania zmierzające do likwidacji oddziału, a szpital szuka lekarzy specjalistów i rozwija ofertę dla przyszłych mam.
Poniżej publikujemy treść komunikatu szpitala:
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi rzekomego zamknięcia Oddziału ginekologiczno‑położniczego od czerwca br. dementujemy tę informację. Zarząd Szpitala nie prowadzi działań zmierzających do zamknięcia tego oddziału.
Informujemy, że w sytuacji, gdy istnieje ryzyko czasowego zawieszenia działalności jakiegokolwiek oddziału, Szpital jest zobowiązany - zgodnie z obowiązującymi przepisami - do poinformowania o tym Urzędu Wojewódzkiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.
Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji szkodzi wizerunkowi Szpitala i utrudnia prowadzone działania mające na celu utrzymanie i rozwój oddziału.
Mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentek powiatu pszczyńskiego i okolic intensywnie poszukujemy lekarzy specjalistów, jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy i staramy się rozwijać oddział: organizujemy dni otwarte dla przyszłych rodziców (najbliższe odbędą się w sobotę 16 maja), prowadzimy własną szkołę rodzenia, drobnymi krokami staramy się zmieniać przestrzeń oddziału, zdobywamy nowe urządzenia medyczne i niemedyczne, staramy się zwiększać komfort porodu wsłuchując się w oczekiwania pacjentek na tyle na ile pozwala ich bezpieczeństwo zdrowotne, tak aby poród stanowił dla nich piękne doświadczenie.
Informujemy, że w sytuacji, gdy istnieje ryzyko czasowego zawieszenia działalności jakiegokolwiek oddziału, Szpital jest zobowiązany - zgodnie z obowiązującymi przepisami - do poinformowania o tym Urzędu Wojewódzkiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.
Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji szkodzi wizerunkowi Szpitala i utrudnia prowadzone działania mające na celu utrzymanie i rozwój oddziału.
Mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentek powiatu pszczyńskiego i okolic intensywnie poszukujemy lekarzy specjalistów, jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy i staramy się rozwijać oddział: organizujemy dni otwarte dla przyszłych rodziców (najbliższe odbędą się w sobotę 16 maja), prowadzimy własną szkołę rodzenia, drobnymi krokami staramy się zmieniać przestrzeń oddziału, zdobywamy nowe urządzenia medyczne i niemedyczne, staramy się zwiększać komfort porodu wsłuchując się w oczekiwania pacjentek na tyle na ile pozwala ich bezpieczeństwo zdrowotne, tak aby poród stanowił dla nich piękne doświadczenie.
Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj
O zdrowiu, transporcie publicznym i bezpieczeństwie. Konwent samorządowców w Suszcu
20 czerwcaKolejny Dzień Otwarty porodówki w pszczyńskim szpitalu!
Innowacyjna aplikacja pszczyńskiego szpitala dla pacjentów po udarze i z bólem kręgosłupa
Gmina Pszczyna kontynuuje program profilaktyki raka jelita grubego
Kolejny Dzień Otwarty porodówki w pszczyńskim szpitalu!
[ZDJĘCIA] Trwają dostawy sprzętu medycznego na 8. i 9. piętro szpitala w Pszczynie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.






