Wiadomości

  • 1 maja 2026
  • 25 maja 2026
  • wyświetleń: 2497

[ZDJĘCIA] 13. edycja Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego!

13. edycja Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego zgromadziła prawie 200 uczestników, nie tylko z powiatu i okolicy, ale również gości z partnerskiego dla Powiatu Pszczyńskiego - Powiatu Anhalt-Bitterfeld w Niemczech. Wspólnie pokonali ponad 10 km trasę na 10 lat partnerstwa powiatów przez koronę zapory oraz okolice Poręby, Brzeźc i Wisły Wielkiej.

13. edycja Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego - 23.05.2026 · fot. Powiat Pszczyński
13. edycja Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego - 23.05.2026


Wydarzenie organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, we współpracy z Kołem Turystycznym "Dreptej" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie i Powiatem Pszczyńskim, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i ma wyraźnie rodzinny charakter - na starcie stają zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy. W tym roku za kije chwycili również seniorzy z Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego, a wszystkich uczestników 13. edycji marszu wyróżniały turkusowe koszulki.

- Tegoroczny marsz miał szczególny charakter. Ponad 10-kilometrowa trasa była symbolicznym nawiązaniem do 10-lecia współpracy pomiędzy powiatami. To pokazuje, że nasze partnerstwo to nie tylko oficjalne relacje, ale przyjaźń budowana poprzez aktywność i integrację - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

Wydarzenie otworzył starosta Grzegorz Wanot. W otwarciu uczestniczyli również m.in. Andy Grabner - starosta Powiatu Anhalt-Bitterfeld, Paweł Sadza - przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego, Veit Wolpert - przewodniczący Rady Powiatu Anhalt-Bitterfeld, Damian Cieszewski - wicestarosta pszczyński, Grzegorz Nogły - członek Zarządu Powiatu, Marek Dutkowski - skarbnik Powiatu, Maciej Stieber - dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, przedstawiciele Powiatu Pszczyńskiego i niemieckiej delegacji.

Przed startem odbyła się wspólna rozgrzewka, którą poprowadziły Magdalena Kocima i Alicja Chrapkiewicz. Z uczestnikami 13. edycji wydarzenia, ramię w ramię maszerował wicestarosta Damian Cieszewski, członek Zarządu Grzegorz Nogły i dyrektor SP nr 1 w Pszczynie Witold Wiktorczyk, jeden z inicjatorów powiatowego wydarzenia.

- Nordic walking to prosta, ale bardzo skuteczna forma aktywności, która sprawdza się w każdym wieku i pozwala połączyć ruch z relaksem - podkreśla Damian Cieszewski.

Na mecie uczestnikom pamiątkowe medale wręczali starosta Grzegorz Wanot, wicestarosta Damian Cieszewski oraz dyrektor POSiR-u Maciej Stieber. Każdy, kto wziął udział w marszu otrzymał również dyplom i regeneracyjny posiłek.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.